با ۳۸ ایده پرسود درباره بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک آشنا شوید

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک ، که در هر شرایطی پرسود باشند چه مغازه‌هایی هستند؟  این سؤالِ اغلب افراد علاقه‌مند به شغل آزاد، در آستانه انتخاب و یا تغییر شغل است. شاید چالش‌‌هایی همچون کمبود سرمایه، کوچک بودن شهر و…انتخاب شغل را دشوار کند. اما رمز موفقیت در هر شغلی برنامه‌ریزی دقیق و اجرای مناسب ایده‌ها خواهد بود.

همواره به یاد داشته باشید که طلا را در هر مکانی می‌توان فروخت! به‌شرطی ­که شما به‌صورت دقیق، فرصت‌­ها و تهدیدها را شناسایی کنید. راه‌­اندازی مغازه در شهرهای کوچک، فرصت­‌ها و تهدیدهای خاص خود را دارد. بهترین فرصت برای پیاده‌سازی ایده‌های تجاری در شهرهای کوچک، نیاز به سرمایه اولیه کم است. دو تهدیدِ پیاده‌سازی ایده‌های تجاری در شهرهای کوچک، کمبود امکانات و جمعیت کم است.  که با خلاقیت و نوآوری در کسب‌وکار خود می­‌توانید بر هر دو تهدید غلبه کنید.

در این مقاله ابتدا چند نکته مهم و کاربردی که ایجاد مغازه در شهر کوچک را تسهیل می‌کند بررسی کردم.

۷ نکته ضروری که قبل از تأسیس مغازه باید بدانید.

سپس در ادامه ۳۸ ایده راه­ اندازی مغازه معرفی شده­ است. این ایده‌ها، برای راه‌اندازی مغازه پرسود در شهر کوچک، سرنخ­‌های مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهند. پس برای آشنایی با انواع مغازه پردرآمد در شهر کوچک با من همراه شوید.

اول: ۷ نکته ضروری که قبل از تأسیس مغازه باید بدانید:

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

اگر در جستجوی شغلی برای کسب درآمد زیاد هستید، پیشنهاد می‌کنم جستجو را متوقف کنید. زیرا در هر شغلی، درآمد زیاد با فعالیت‌های صحیح و هوشیارانه حاصل می‌شود. توجه به ۷ نکته مهم زیر، شروع اید­ه ‌آلی را برای کسب‌وکار شما رقم می­‌زند.

 • برای تأسیس مغازه در شهرهای کوچک، این قانون ساده را هرگز فراموش نکنید: در شهر تنها کسی باشید که خدمتی را ارائه می­‌دهد یا حداقل خدمات خود را به شکل متمایز ارائه دهید. در شهر کوچک، طیف وسیع جمعیت وجود ندارد. پس با خدمات متمایز، ساکنین شهر را ابتدا جذب خدمات خود کنید. سپس با ارائه خدمات خوب آنها را وفادار به خود نمایید.

روی نیازهای مردم تمرکز کنید و تیزبینانه بررسی کنید که نبود کدام مغازه در شهر شما محسوس است. مثلاً اگر مردم برای خرید نان فانتزی به شهرهای اطراف مراجعه می­‌کنند. راه‌اندازی مغازه نانوایی که انواع نان قنادی و فانتزی را عرضه می­‌کند بسیار پررونق خواهد بود.

 • یکی از مهم‌­ترین فاکتورهای راه‌اندازی مغازه، انتخاب مکان مناسب برای آن است. در زمان تعیین مکان مغازه، به‌واقع شدن آن در مکان مناسب توجه کنید. بررسی کنید در اطراف محل انتخاب‌شده، چه فروشگاه‌ها و مکان‌­های عمومی و تفریحی وجود دارند.

مثلاً در پاساژ فروش قطعات کامپیوتری، راه‌اندازی مغازه پوشاک قطعاً با شکست مواجه خواهد شد. همچنین در پارک و اطراف آن، اغذیه‌فروشی و سوپرمارکت میزان فروش خوبی خواهند داشت.

 • تامین میزان سرمایه کافی، برای شروع کسب‌وکار ضروری است. شروع کار با سرمایه زیاد، ریسک‌ شکست را کاهش می­‌دهد. هرچند با تأمین حداقل سرمایه هم می‌توانید کسب‌وکار خود را شروع کنید و به‌مرور زمان آن را گسترش دهید.
 • میزان مهارت فرد، برای انتخاب شغل عامل بسیار مهمی است. مثلاً برای تأسیس سوپرمارکت نیاز به روابط عمومی بالا دارید و آن‌چنان دغدغه یادگیری حرفه خاصی مطرح نیست. برای مشاغل خدماتی مانند تعمیر اتومبیل، تعمیر لوازم‌خانگی و… باید مدت‌زمانی را صرف یادگیری مهارت کنید.
 • در تعیین کاربری مناسب برای هر مغازه‌ای، تناسب متراژ و برِ مغازه ضروری است.  اگر هزینه رهن و اجاره کمتری در اختیاردارید، مغازه‌هایی با اندازه کوچک‌تر برای شروع کار مناسب خواهد بود. هرچند هر شغلی را نمی توان در آن راه­ اندازی کرد. مثلاً برای فروشگاه لوازم برقی، متراژ بزرگ مغازه ضروری است.
 • در قرن ۲۱ که همه روابط اجتماعی، تجاری و… تحت تأثیر اینترنت و فضای مجازی است. غفلت از این پتانسیل، نقطه‌ضعف هر کسب‌وکاری محسوب می‌شود. اگر دنبال فروش و سود بیشتر هستید؛ در کنار فروش فیزیکی، حضور و فعالیت در فضای اینترنت را پررنگ کنید.

با بهره‌مندی از فروشگاه اینترنتی، فروش مغازه شما محدود به شهر کوچک نیست و شما مشتریان متعددی از تمام نقاط ایران و حتی جهان خواهید داشت.

 • در دنیای امروز، تبلیغات تأثیر مستقیم بر روی موفقیت کسب‌وکارها دارند. در کنار توجه به کیفیت خدمات، از روش‌های متنوع تبلیغات برای معرفی خود به مشتریان جدید استفاده کنید.

دوم: ۳۸ ایده شگفت‌انگیز برای تأسیس مغازه پرسود در شهر کوچک  

۱- مغازه فروش مواد غذایی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

اگر دنبال فروش در هر فصل از سال و حتی شرایط بد اقتصادی هستید. بدون شک راه‌اندازی مغازه فروش مواد غذایی بهترین تصمیم خواهد بود. حیات انسان، وابسته به تغذیه است و مواد غذایی در هرزمانی فروش خواهند داشت. اگر در مغازه خود انواع مواد غذایی موردنیاز خانوار را بفروشید. بدون شک انتخاب اول ساکنین محله برای خرید خواهید بود.

خرید مستقیم و بدون واسطه حبوبات و مواد لبنی از کشاورزان و دامداران روستاهای اطراف علاوه بر فروش محصولات باکیفیت و ارگانیک، میزان سود بیشتری را حاصل می­‌کند.

۲- مغازه فروش میوه و سبزیجات

بهترین مغازه در شهرهای کوچک

مغازه میوه و سبزیجات، بهترین مغازه در شهرهای کوچک محسوب می‌شود. زیرا میوه و سبزیجات، از اقلام پرمصرف خانوار محسوب می­‌شود.  در اطراف شهرهای کوچک، روستاهای زیادی وجود دارند. شما می ­توانید میوه و سبزی تازه را مستقیماً از کشاورزان تهیه کنید و باقیمت کمتر و کیفیت بهتر به دست مصرف‌کننده برسانید. همچنین می­‌توانید میوه و سبزیجات را به‌صورت عمده یا خرده بفروشید.

۳- مغازه نانوایی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

از دیرباز، نان برکت سفره‌های ایرانی محسوب می‌­شود و جایگاه ویژه‌ای در سبد خانوارهای ایرانی دارد. برپاداشتن مغازه‌ای که در آن انواع نان، کلوچه، کیک و… با کیفیت خوب طبخ می‌شود مشتریان پرشماری خواهد داشت.

یک ایده خوب، برای نانوایی فراهم آوردن محیط سرو چای، قهوه و…برای مشتریانی است که تمایل دارند نان تازه طبخ شده را در نانوایی میل کنند.

۴- مغازه تهیه غذای خانگی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

سفره ایرانی، با غذای خانگی رنگ و لعاب ویژه‌ای می­‌گیرد. عطروطعم غذای خانگی، موردپسند اغلب مردم است. راه‌اندازی مغازه‌ای که غذای خانگی در آن طبخ ­می‌شود؛ حتی در شهر کوچک هم امکان کسب درآمد خوب را فراهم می­‌کند. غذایی که با مواد اولیه مرغوب، توسط سرآشپز ماهر تهیه‌شده است هر ذائقه مشکل‌پسندی را جذب می­‌کند.

ارسال غذا درب منزل با بسته‌بندی‌های خلاقانه و بهداشتی، قبول سفارش غذای عروسی، مهمانی و عزا، عقد قرارداد با سازمان‌ها و مدارس و… که وعده غذایی در اختیار کارکنان و دانش آموزان خود قرار می‌دهند؛ ازجمله مواردی است که به بهبود و رونق کسب‌وکار شما سرعت می‌­بخشد.

۵- مغازه شیرینی فروشی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

یکی از بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک که حاشیه سود بالایی دارد، مغازه شیرینی فروشی است. شیرینی از خوراکی‌های لذیذی است که طرفداران زیادی دارد و در مناسبت‌های مختلف استفاده می­‌شود.

فروش انواع شکلات، آجیل، نان و…به رونق کار شما کمک بسزایی می‌­کند. کیفیت بالا و تنوع شیرینی‌­های مغازه شما، باعث می‌شود که در طول سال پذیرای مشتریان پرشماری باشید. یک ایده خوب فراهم کردن امکان سرو شیرینی در محیط آرام همراه با نوشیدنی‌هایی مثل قهوه، شکلات داغ و… هست که در میزان فروش، تأثیر مثبتی خواهد داشت.

۶- مغازه خشکبار

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

خاصیت پرشمار و طعم لذیذ مغزیجات باعث می­‌شود، مغازه فروش خشکبار به‌ویژه آجیل‌ فروشی ایده‌ خوب برای راه‌اندازی مغازه محسوب گردد. مواد خوراکی همچون کشمش، گردو، بادام، توت و… که در منطقه شما تولید می‌شوند را به­ صورت مستقیم از کشاورزان خریداری نمایید. با این کار می­‌توانید محصولات مرغوب را با قیمت کمتر به فروش برسانید. حتی به‌صورت عمده یا در بسته بندی‌های مناسب برای فروش به شهرهای بزرگ ارسال کنید.

۷- مغازه فست فود

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

غذاهای فست فود در عصر ماشینی و پرهیاهو در دسته غذاهای پرمصرف قرار می­‌گیرند؛ که روزبه‌روز بر تعداد مصرف‌کنندگان آن‌ها افزوده می‌شود. راه‌اندازی مغازه فست فود در مکان ­های پرتردد شهر که انواع غذاهای فست فودی را ارائه می‌­کند میزان فروش بالایی خواهد داشت.

امکان سرو انواع سس‌ها، نوشیدنی­‌ها، سالادها و…در کنار غذای اصلی یک وعده غذایی خوشمزه را برای مشتریان فراهم می­‌کند. فروش ذرت مکزیکی هم مشتریان قابل‌توجهی را برای خرید، روانه مغازه شما می­‌کند.

۸- مغازه بستنی‌فروشی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

با شنیدن کلمه بستنی، فصول گرم و پرحرارت سال در ذهن تداعی می‌گردد. رونق فروش بستنی ، فصول گرم سال است. اما این خوراکی لذیذ، طرفداران ویژه خود را در فصل زمستان هم دارد.

برای اینکه در دوازده ماه از سال، مغازه شما پذیرای مشتری باشد می­‌توانید انواع آبمیوه طبیعی، شیرینی، انواع نوشیدنی‌های گرم مثل قهوه، شکلات داغ و… را در محیطی آرام و خانوادگی بفروشید.

۹- مغازه مواد پروتئینی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

مواد پروتئینی، با دارا بودن خواص پرشمار و طعم لذیذ در سبد غذایی خانوار جایگاه ویژه‌­ای دارند. اگر مغازه‌ای راه‌اندازی کنید که انواع مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز، مرغ، ماهی، قارچ، تخم‌مرغ و… را به مشتریان عرضه می­‌کند، طیف وسیعی از مشتریان را جذب خواهید کرد.

برای جلب رضایت مشتریان می­‌توانید خرد و تمیز کردن انواع گوشت را رایگان انجام دهید.

۱۰- مغازه فروش لوازم قنادی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

شیرینی از خوراکی‌های لذیذ محسوب می­‌شود. فروش لوازم قنادی شغل پر درآمدی خواهد بود زیرا یکی از رایج ­ترین موضوعات موردعلاقه خانم‌ها پخت انواع شیرینی خانگی، درست کردن انواع دسر و… هست.

به‌عنوان ابتکار، می­‌توانید دستور پخت انواع شیرینی، دسر و… را از اینترنت یا سرآشپزهای ماهر تهیه‌ کرده و در قالب کتابچه کوچک به‌صورت رایگان یا با مبلغ کم در اختیار مشتری قرار دهید.

۱۱- مغازه عطاری

مغازه پردرآمد در شهر کوچک

از زمان­‌های ­کهن، اجداد ما انواع گیاهان را برای درمان بیماری­‌ها استفاده می­‌کردند. امروزه پیشرفت علم، خاصیت دارویی و آرام­‌بخشی این گیاهان را تائید می­‌کند. استفاده روزافزون افراد از انواع گیاهان دارویی، ادویه جات و دمنوش‌ها مغازه عطاری را به یک مغازه پردرآمد در شهر کوچک تبدیل می‌کند.

در مغازه عطاری انواع گیاهان معطر و دارویی، عرقیجات، ادویه­‌جات به فروش می­‌رسد. بسته‌بندی بهداشتی و مشاوره رایگان شما را از رقیبان متمایز می‌کند.

۱۲- مغازه لوازم یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

تنوع طرح‌­های لوازم یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی منجر به استفاده روزافزون از آن­ها شده است. برای فروش این لوازم، نیاز به مغازه با فضای بزرگ نیست. با شغل فروشندگی لوازم یکبار مصرف و ظروف پلاستیکی، میزان مصرف آب، برق و گاز به حداقل مقدار ممکن می­‌رسد. این شغل در درازمدت اثر سوء بر سلامتی جسمانی ندارد زیرا فشار کاری آن کم است.

۱۳- مغازه فروش بذر و کود شیمیایی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

کشاورزی از شغل­‌های مهم در شهرهای کوچک و روستاهای اطراف آن محسوب می­‌شود. راه‌اندازی مغازه فروش بذر و کود شیمیایی، نویدبخش روزهای خوب، برای آینده شغلی شما خواهد بود.

کشاورزان سموم دفع آفت را برای محافظت از محصولات کشاورزی خود استفاده می­‌کنند. فروش سموم دفع آفت، گزینه مناسبی برای تکمیل خدمات شما به مشتریان است.

۱۴- مغازه گل‌فروشی

مغازه‌های پردرآمد در شهرهای کوچک

گل برای مراسم و رویدادهای گوناگون استفاده فراوانی دارد. مصرف دائمی گل، گل‌فروشی را به یکی از مغازه‌‌های پردرآمد در شهرهای کوچک تبدیل می­‌کند. در مغازه گل‌فروشی، انواع گل­‌های مصنوعی، طبیعی، وسایل و تزئینات مناسبت­‌های گوناگون مانند عقد و… به فروش می‌­رسد. همچنین کرایه دادن لوازم مراسم عقد و تزئین سفره عقد، خنچه حنا و… روزهای پرکاری را برای شما رقم می­‌زند.

۱۵- مغازه پوشاک

مغازه در شهر های کوچک

بدون شک، پوشاک از نیازهای ضروری و غیرقابل‌ حذف زندگی انسان­‌ها است. یک ایده پربازده، برای راه‌اندازی مغازه در شهر های کوچک، مغازه پوشاک بانوان، آقایان و کودکان خواهد بود. ویترین و دکوراسیون مناسب در جلب‌توجه و جذب مشتریان تأثیر بسزایی دارد.

اغلب افراد به ست کردن لباس‌­های خود اهمیت زیادی می­‌دهند. پس سعی کنید از این سلیقه کاربر بهترین استفاده را بکنید و چند نوع پوشاک را در مغازه خود مثلاً مانتو، شال و شلوار بفروشید.

۱۶- مغازه شال و روسری

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

شال و روسری از پوشش­‌های اصلی بانوان در ایران است. استفاده زیاد خانم ­ها از شال و روسری باعث شده، بودجه مناسبی برای خرید آن اختصاص دهند. همچنین شال و روسری یک هدیه خوب برای انواع مناسب­ت‌ها مثل روز مادر، سوغات و.. هست. اگر نکات مهم فروش را رعایت کنید؛ با فروش شال و روسری درآمد خوبی خواهید داشت.

برای جلب‌ توجه خانم­‌های زیباپسند، ذوق و سلیقه زیادی را برای دکوراسیون و ظاهر مغازه به کار ببندید. همچنین در کشور چهارفصل ایران، جنس مناسب هر فصل را در مغازه خود به فروش برسانید.

۱۷- مغازه محصولات آرایشی و بهداشتی

مغازه پرسود در شهر کوچک

بدون شک، مغازه فروش محصولات آرایشی و بهداشتی، یک مغازه پرسود در شهر کوچک خواهد بود. مغازه­‌ای که لوازم‌آرایشی و بهداشتی را باقیمت مناسب به فروش ­می‌رساند. روزانه تعداد زیادی مشتری خواهد داشت که تعداد اندکی با دست‌خالی مغازه را ترک می­‌کنند.

می­‌توانید لوازم مغازه خود را مستقیماً از کشورهای همسایه وارد کنید؛ تا علاوه بر حذف واسطه­‌ها جنس مرغوب و باقیمت مناسب را به مشتریان عرضه کنید.

۱۸- مغازه لوازم کادویی و دکوری

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

خرید کادو با هر مناسبت و بهانه ­ای امری پسندیده و رایج است. لوازم کادویی شیک، هر فردی را مجذوب مغازه، برای خرید می­‌کند. ویترین و دکوراسیون مغازه، زیبایی اجناس مغازه را برجسته می­‌کند. در مناسبت­‌های مختلف مانند ولنتاین، عید و…لوازم کادویی مناسب آن مناسبت را عرضه کنید.

هدیه گرفتن لوازم دست‌ساز، حس زیباتری را برای هر فردی رقم می‌­زند. فروش هنر دست بانوان هنرمند، علاوه بر اشتغال زایی به رونق مغازه شما کمک شایانی می­‌کند.

۱۹- مغازه اسباب‌بازی‌فروشی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

اسباب‌بازی، دنیای کودکان را شاد و پرهیاهو می­‌کند. با توجه به جمعیت قابل‌ توجه کودکان در کشور، راه‌اندازی مغازه فروش اسباب‌بازی همواره رونق خواهد داشت. فروش اجناس متنوع و باقیمت مناسب، رمز موفقیت شما در این شغل خواهد بود.

۲۰- مغازه نقره و بدلیجات

بهترین مغازه در شهر کوچک

امروزه، دنیای مد و فشن با بدلیجات درهم‌آمیخته است. همچنین، میزان فروش نقره و بدلیجات با گرانی طلا رو به افزایش است. از مزایای فروش نقره و بدلیجات، نداشتن تاریخ انقضای محصولات و قابلیت استفاده برای هر دو گروه بانوان و آقایان است. موارد ذکر شده، مغازه نقره و بدلیجات را به عنوان بهترین مغازه در شهر کوچک معرفی می‌کند.

۲۱- مغازه آرایشگری

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

مغازه آرایشگری، بدون اغراق یک مغازه پر درامد در شهر کوچک و هر شهر دیگری است. روح انسان با گرایش به زیبایی عجین است و همین امر کسادی شغل آرایشگری را دور از ذهن می­‌کند. چنانچه در کار خود خبره بوده و با انواع متدهای روز و مشتری‌پسند آشنا باشید. روزهای کاری شلوغی را پشت سر خواهید گذاشت.

۲۲- مغازه فروش موبایل و لوازم جانبی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

در سال­‌های اخیر، استفاده افراد از تلفن همراه با رشد روزافزونی مواجه شده است. راه‌اندازی مغازه فروش تلفن همراه و لوازم جانبی آن، ‌یک شغل پردرآمد در شهر کوچک خواهد بود.  ارائه خدمات عیب‌یابی مشکلات نرم‌افزاری، فروش لوازم جانبی تلفن همراه و تعمیرات سخت‌افزار به رونق کسب‌وکار شما کمک شایانی می­‌کند.

۲۳- مغازه ارائه خدمات گرافیکی و چاپ

مغازه پردرآمد در شهر کوچک

مغازه ارائه خدمات گرافیکی و چاپ یک مغازه پردرآمد در شهر کوچک محسوب می‌شود. رد پای خدمات گرافیکی و چاپ، درمراسم‌های مختلف ختم، عروسی، کنفرانس و… تا مدیریت کسب و کارها به چشم می‌خورد.  طراحی ­های گرافیکی خلاقانه، ارائه خدمات متنوع چاپ با هزینه مناسب حاشیه سود بالایی را به ارمغان می‌­آورد.

۲۴- مغازه کامپیوتر و قطعات سخت‌افزار

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

در عصر دیجیتال، فروش کامپیوتر، قطعات سخت‌افزار و لوازم جانبی یک شغل با درآمد خوب خواهد بود. کاربردهای متنوع کامپیوتر و گسترش خدمات الکترونیکی، میزان خریدوفروش آن را افزایش داده است. خریدوفروش سیستم­‌های کارکرده، مونتاژ سیستم، تعمیر سخت‌افزار، نصب ویندوز و انواع نرم‌افزار، آموزش کامپیوتر به افراد مبتدی روزهای پر درآمدی را برای شما رقم می‌­زند.

۲۵- مغازه کتاب و لوازم‌التحریرفروشی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

خوشبختانه، در چند سال اخیر فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه رو به­ افزایش است. همچنین، تقاضای خرید کتاب­ های درسی، کمک‌درسی و کنکور توسط دانشجویان و دانش آموزان زیاد است. در بازه زمانی مهر تا خرداد ماه میزان فروش لوازم‌التحریر به بالاترین حد ممکن می­‌رسد.

موارد ذکرشده، نمایانگر کسب سود زیاد حاصل از راه‌اندازی مغازه کتاب و لوازم‌التحریر فروشی است.

۲۶- مغازه لوازم‌خانگی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

لوازم‌خانگی، انجام کارهای روزمره را آسان کرده­‌اند. نیاز دائمی به لوازم‌خانگی و تقاضای پایدار آن­ها، دلایل خوبی برای راه‌اندازی مغازه فروش لوازم‌خانگی است. خرید لوازم‌خانگی نو و خرید جهیزیه، فروش خوبی را برای شما رقم خواهد زد.

۲۷- مغازه فروش لوازم کارکرده

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

فروش لوازم کارکرده، بخصوص در دوران رکود اقتصادی کشور بازار خوبی خواهد داشت. شما می­‌توانید لوازم کارکرده را باقیمت کمتر بخرید در صورت نیاز، تعمیرات لازم را روی آن انجام دهید. درنهایت باقیمت مناسب و سود خوب بفروش برسانید. همچنین، از فضای مجازی برای خریدوفروش لوازم کارکرده استفاده کنید. 

۲۸- مغازه فرش و موکت

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

فرش، از اقلام ضروری خانه ­های ایرانی است و در هر خانه‌ای چندین فرش در انواع طرح و رنگ یافت می­‌شود. خرید فرش برای جهیزیه و همچنین نیاز به فرش در جابه‌جایی ­منزل و تغییر دکوراسیون خانه، از عوامل رونق فروش فرش است. مغازه فروش انواع فرش دستباف، ماشینی، تابلو فرش، موکت با توجه به تقاضای همیشگی برای خرید، همواره پرسود خواهد بود.

۲۹- گیم ­نت

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

بازی­ های کامپیوتری علاقه‌مندان زیادی بخصوص از قشر جوانان و نوجوانان دارند. راه‌اندازی گیم نت باعث می­‌شود روزهای پرکاری را در کنار جوانان پرشور سپری کنید. به‌منظور افزایش حاشیه سود مغازه، فروش انواع آبمیوه و خوراکی در گیم ­نت توصیه می­‌گردد.

۳۰-  کافی ­نت

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

در عصر دیجیتال، انجام کارهای مختلف تنها با استفاده از کامپیوتر امکان‌پذیر است. افراد زیادی مهارت، زمان و حتی سیستم کامپیوتری برای انجام کارهای کامپیوتری را ندارند. تأسیس کافی‌نت که انواع خدمات کامپیوتری را ارائه می‌کند، گزینه خوب برای شروع کسب‌وکار است.

۳۱- مغازه فروش مبل و صندلی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

مبل، صندلی و سرویس خواب از اقلام ضروری در هر خانه­ای محسوب می­‌گردد. تغییر دکوراسیون منزل و خرید جهیزیه، بازار فروش مبل و صندلی را پررونق می­‌کند. مشاوره رایگان برای دکوراسیون مناسب و سرویس حمل رایگان محصولات فروخته‌شده تا درب منزل از خدمات منحصربه‌فرد مغازه شما محسوب خواهد شد.

۳۲- مغازه ابزارفروشی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

اقشار مختلف جامعه، برای انجام کارهای ساده روزمره مثل بستن پیچ تا کارهای فنی پیچیده از انواع ابزار­ها استفاده می­‌کنند. هر منطقه شهر، با توجه نیاز ساکنان آن حداقل به یک ابزارفروشی نیاز دارد. در کنار فروش ابزار، فروش رنگ ساختمانی به افزایش فروش کمک شایانی خواهد کرد. همچنین آشنایی با انواع ابزارآلات و نحوه کار با آن­ها ضروری است.

۳۳- مغازه نرم‌افزارهای کامپیوتر

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

نرم‌افزارهای مختلف کامپیوتری، دنیای کامپیوتر را جذاب کرده‌­اند. راه‌اندازی مغازه‌ای که انواع نرم‌افزارها و بازی­‌های کامپیوتری در آن به فروش می‌رسد رونق خوبی خواهد داشت. برای جذب مشتریان بیشتر نصب ویندوز و انواع نرم‌افزار، عیب‌یابی و رفع مشکلات نرم‌افزاری، آموزش ویندوز و نرم‌افزارها به افراد مبتدی، قبول تجهیز نرم‌افزاری سیستم­ سازمان­‌های دولتی و خصوصی، قبول انواع ثبت‌نام‌های اینترنتی روزهای پرمشغله‌ای را برای شما رقم خواهد زد.

۳۴- مغازه خشک‌شویی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

خشک‌شویی، از مشاغل وابسته به پوشاک محسوب می­‌شود. با توجه به اهمیت نظافت برای انسان، مغازه خشک‌شویی هرروز پذیرای مشتریان زیادی خواهد بود. با فراهم کردن محیط مناسب، می­‌توانید سفارش بیمارستان­‌ها، هتل­‌ها و…را دریافت کنید و درآمد خود را افزایش دهید.

۳۵- مغازه املاک

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

راه­ اندازی مغازه املاک، به سرمایه زیادی نیاز ندارد و عمده سرمایه آن تخصص، در زمینه­‌ی املاک است. افراد جامعه در طول سال درگیر خرید و اجاره املاک خواهند بود که خبر خوبی برای رونق کسب‌وکار است. برای پیشرفت سریع در این شغل، داشتن مهارت بازاریابی مؤثر خواهد بود. مغازه را درجایی راه‌اندازی کنید که در معرض دید و در دسترس باشد. بهره‌ مندی از دکوراسیون مناسب، برای جذب مشتری مؤثر خواهد بود.

۳۶- مغازه قطعات و تجهیزات الکترونیکی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

در عصر امروز، لوازم برقی و الکترونیکی جایگاه ویژه ­ای در زندگی انسان­‌ها دارند. فروش قطعات و تجهیزات الکترونیکی همچون سیم و کابل، فیوز، ترانزیستور، محافظ، هیتر و…یکی از بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک محسوب می شود. همچنین با قبول انواع سفارش­‌های سیم‌کشی منازل مسکونی، اداری و… می ­توانید دامنه فعالیت‌های خود را گسترش دهید.

۳۷- مغازه فروش لوله، اتصالات، تأسیسات و لوازم بهداشتی ساختمانی

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

لوله‌کشی و تجهیز لوازم بهداشتی ساختمان­‌های مسکونی و اداری امری اجتناب‌ناپذیر است. این تأسیسات درگذر زمان نسبتاً کوتاه دچار فرسودگی شده و نیازمند تعویض خواهند بود. همین عوامل بر رونق بازار مغازه‌های فروش لوله، اتصالات، تأسیسات و لوازم بهداشتی ساختمانی تأثیر مثبت دارد. همچنین می‌توانید برای تکمیل خدمات مغازه خود، سفارش­ های لوله‌کشی ساختمان و…را نیز قبول کنید.

۳۸- مغازه ارائه‌دهنده خدمات

بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

برای راه‌اندازی کارهای خدماتی از قبیل تعمیر خودرو، صافکاری و نقاشی خودرو، تعمیر لوازم‌خانگی و…نیاز به کسب مهارت درزمینه­­­‌ی موردعلاقه خود دارید و میزان درآمد شما متناسب با درآمدتان افزایش پیدا خواهد کرد. مثلاً اگر تعمیرکار خبره­ خودرو باشید با تبلیغات دهان‌به‌دهان مشتریان، به‌سرعت شناخته می­ شوید.

کارهای خدماتی، انواع مختلفی را شامل می‌­شود که با توجه به علاقه و استعداد، فراگیری مهارت مورد نظر خود را شروع کنید. سپس زمانی که تخصص مناسب را کسب کردید.  مغازه خود را راه‌اندازی نمایید و از ورود به بازار و کسب درآمد لذت ببرید.

مطالب مرتبط با بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک

اگر هنوز بر سر دو راهی انتخاب شغل مغازه داری هستید، مطالعه مطلب زیر کمک شایانی برای انتخاب صحیح می‌کند:

اگر برای راه‌اندازی مغازه با محدودیت فضای مغازه روبرو هستید مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید:

اگر اعتقاد دارید محیط روستا برای پیاده سازی ایده‌های مغازه داری مناسب نیست. مطالعه مطلب زیر، برای تغییر نگرش شما مفید خواهد بود:

آیا تا­ به ­حال به مغازه داری، بعنوان شغل آینده تان فکر کرده ­اید؟
چه تجربه ای از راه ­اندازی مغازه خود دارید؟
برای راه ­اندازی مغازه خود با چه چالش هایی مواجه هستید؟
قطعا از دیدن تجربیات ارزشمند شما خوشحال میشیم.4 دیدگاه برای “با ۳۸ ایده پرسود درباره بهترین مغازه ها برای شهرهای کوچک آشنا شوید

 1. محسن گفته:

  سلام من مرغ فروشی زدم در مسیری که هستم قسمتی از شهر هست وبا توجه به نیاز این منطقه زدم ولی بازار خوبی ندارم چیکار کنم کنار دستم سوپرمارکت هست منم اینجوری زدم ولی الان واقعا نمیصرفه مردم میرن داخل شهر خریدش ن انجام میدن فاصله من با مغازه‌ های شهر دوره ولی بازم برای رفع نیاز به مرکز شهر میر ند نمیدونم چیکار کنم

 2. مریم گفته:

  با عرض سلام
  میخوام مغازه بزنم اما بین لوازم خانگی و اسباب بازی فروشی وسیسمونی نمیدونم کدومو انتخاب کن تو شهر کوچیک با پرس جو هایی که کردم لوازم خانگی بیشتر هست تا اسباب بازی و سیسمونی وجایی که میخوام مغازه بزنم تو اون مسیر اسباب بازی فروشی نیست یعنی بیشتر لوازم خانگی هست اما پلاستیک فروشی و خرازی و خواربار فروشیم هست و مردم معمولا تو خیابون اصلی اسباب بازی فروشی زدن یکم موقعیت مکانیش خوب نیست ممنون میشم راهنماییم کنین

 3. مجید بهنامی کیا گفته:

  باعرض سلام
  مغازه ما کلا۱۵متر هست فرامنطقه کوچک و مردمان از لحاظ مالی متوسطی هستن
  بدقولی شیرینی پوشاک در این محل خرید کم است ب نظر شما چه ایده ای دارید

  • رقیه نوئین گفته:

   ممنونم از توجه شما
   اول بررسی کنید رفع چه نیازی در این منطقه نیاز به مراجعه به مغازه های مناطق دیگر و یا مرکز شهر داره؟
   سعی کنید روی نیازهای اساسی مردم تمرکز کنید معمولا هر آنچه مرتبط با خوراک و تغذیه باشه خوب جواب میده.
   در آخر روی ارائه خدمات با کیفیت با قیمت مناسب توجه ویژه داشته باشید و معجزه برخورد خوب با مشتری رو نادیده نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *