شخصیت شناسی از روی رنگ چشم – ۳ نکته درباره شخصیت شناسی رنگ چشم ها

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

در این مطلب، از دو تحقیق علمی انجام شده درباره شخصیت شناسی از روی رنگ چشم صحبت می‌کنیم، مطالب نوشته شده در زمینه شخصیت شناسی رنگ چشم ها رو معرفی می‌کنیم و در انتها، به معرفی چند تست معتبر شخصیت شناسی می‌پردازیم.

۱- رنگ چشم چطور مشخص می‌شود؟

چشم‌ها منعکس‌کننده احساسات درونی مثل شادی و خوشحالی، درد، رنج و عصبانیت هستند و از روی چشم‌ دیگران، می‌تونیم احساسات اون‌ها در لحظه رو تشخیص بدیم.

رنگ چشم یک خصیصه ارثی‌ست که از پدر و مادر به ارث می‌رسه و با توجه به مقدار ملانین موجود در چشم مشخص می‌شه.

ملانین، رنگدانه‌ای با رنگ قهوه‌ای تیره یا سیاه هست که در مو، پوست و عنبیه چشم انسان وجود داره. پس رنگ چشم تیره‌تر، نشون‌دهنده وجود ملانین بیشتر در عنبیه چشم هست.

۲- تحقیقات انجام شده در زمینه رنگ چشم و ارتباط آن با شخصیت

تحقیقی در دانشگاه Orebro در کشور سوئد، نشان داده که ژن‌هایی که در شکل دادن به لوب‌های پیشانی مغز، دخالت دارند، روی رنگ چشم هم تاثیر می‌گذارند؛ به همین دلیل، دانشمندان، به این نتیجه رسیده‌اند که افراد با رنگ چشم مشابه، ویژگی‌های شخصیتی یکسانی دارند.

در این تحقیق ارتباط رنگ چشم و تاثیرات احتمالی آن روی رفتار، سلامتی روانی و میزان تحمل درد، بررسی شده‌است.(+)

در تحقیقی دیگر، از ۱۰۱۶ خانم بین ۱۶ تا ۳۵ سال، خواسته شد به پرسشنامه‌ای درباره شخصیت دیگران با توجه به رنگ چشم‌ اون‌ها پاسخ بدهند. این تحقیق نشون داد مردم غالباً برای هر رنگ چشم، خصوصیات شخصیتی خاصی رو در نظر دارند.(+)

ما مطالبی با جزئیات بیشتر در زمینه شخصیت شناسی رنگ چشم های متفاوت نوشتیم. می‌تونید برای خوندن این مطالب از لینک‌های زیر استفاده کنید.

[ مطلب مرتبط: رنگ چشم قهوه‌ای روشن ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم مشکی ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم سبز ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم عسلی ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم آبی ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم خاکستری ]
[ مطلب مرتبط: رنگ چشم میشی ]

۳- شخصیت شناسی از روی رنگ چشم دقیق است؟ (معرفی چند تست شخصیت‌شناسی پرکاربرد)

تست‌های معتبر شخصیت‌شناسی مثل MBTI، تست رفتارشناسی DISC و تست Big5، علاوه بر اینکه جزئیات بیشتری از شخصیت ما رو به ما نشون می‌دهند و باعث می‌شوند شناخت بهتری از خودمون و رفتارهامون داشته باشیم، می‌تونند در انتخاب مسیر شغلی، یافتن استعدادها و بهبود ارتباطات کاری، به ما کمک کنند.

در نتیجه می‌تونیم به جای تکیه کردن به نتایج کلی شخصیت شناسی از روی رنگ چشم، از تست‌های معتبر و نتایجشون برای بهتر شناختن خودمون، شغل متناسب با شخصیتمون و ایجاد روابط موثرتر با دیگران، استفاده کنیم.

برای دسترسی به این تستها روی لینکهای زیر کلیک کنید:
مطالب مرتبط:

شخصیت شناسی از روی چشم افراد

نکاتی درباره شخصیت چشم درشت ها و شخصیت چشم بادامی ها

شخصیت شناسی از روی حالت چشم افراد

شخصیت شناسی از روی حرکات چشم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *