تست‌های رایگان خودشناسی، شخصیت‌شناسی و استعدادیابی

تست شخصیت شناسی MBTI

تست شخصیت شناسی مایرز بریگز

تست شخصیت شناسی MBTI یا مایرز بریگز از محبوب‌ترین تست‌های شخصیت شناسی است که کاربردهای متنوعی در خودشناسی، انتخاب مسیر شغلی، یافتن استعدادها، مشاورۀ ازدواج و بهبود ارتباطات کاری دارد. این تست با معرفی 16 تیپ شخصیتی، اطلاعات دقیقی به شما می‌دهد.

تست هوش تصویری ریون raven

تست هوش تصویری ریون

تست هوش Raven یا ماتریس‌های پیش‌رونده یک تست ضریب هوشی غیرکلامی است که برای سنجش هوش جاری و تفکر انتزاعی افراد استفاده می‌شود.

سؤالات تست هوش ریون شامل الگویی از اشکال است که در قالب ماتریس‌ ارائه شده‌اند.

تست رفتار شناسی دیسک

تست رفتارشناسی DISC

تست دیسک از محبوب‌ترین تست‌های رفتارشناسی است که کاربردهای زیادی در جنبه‌های مختلف توسعۀ فردی، خانوادگی، شغلی و سازمانی دارد. مهم‌ترین مزیت تست دیسک سادگی آن است و در کمتر از 20 دقیقه، نتایج دقیق و کاربردی به شما ارائه می‌دهد.

تست هوش هیجانی بارآن

تست هوش هیجانی Bar-On

هوش هیجانی  مدل bar-on، به معنای درک و ابراز خود، ارتباط داشتن با دیگران، درک آن‌ها و نیز کنار آمدن با چالش‌ها و فشارهای روزمره‌ست.

این تست شامل 5 مؤلفه اصلی است: درون‌فردی، برون‌فردی، مدیریت استرس، سازگاری، خلق‌وخوی عمومی

تست هوش هیجانی گلمن

تست هوش هیجانی گلمن

از نظر دنیل گلمن هوش عاطفی یا همان هوش هیجانی متشکل از پنج مهارت است: خودآگاهی، مدیریت احساسات، خودانگیزی، همدلی، مهارت‌های ارتباطی.

در تست هوش عاطفی گلمن، این پنج مؤلفه به کمک 33 سوال اندازه‌گیری می‌شوند.

تست هوش هیجانی برادبری و گریوز

تست هوش هیجانی گریوز

پرسشنامه برادبری و گریوز یک آزمون ۲۸ سوالی برای سنجش هوش هیجانی است که در سال ۲۰۰۵ توسط برادبری و گریوز، تهیه شد.

در تست هوش هیجانی برادبری- گریوز، ۵ مقیاس برای سنجش هوش هیجانی معرفی می‌شود: خودآگاهی، خودمدیریتی، آگاهی اجتماعی، مدیریت رابطه و هوش هیجانی کلی.
تست رغبت سنج استرانگ

تست رغبت‌ سنج استرانگ

تست رغبت‌ سنج استرانگ یکی از پرکاربردترین ابزار برای انتخاب شغل و رشته تحصیلی است.تست رغبت‌سنج شغلی استرانگ شامل شش خرده مقیاس است. 

هر فرد با انجام تست یک کد سه‌حرفی می‌گیرد که نشان‌دهنده تیپ شخصیتی اوست. این کد شامل 6 مقیاس مختلف می‌شود: واقع‌گرایی، جستجوگری، هنری، اجتماعی، متهور و قراردادی.

تست شناخت علایق هالند

تست شناخت علایق هالند

دکتر هالند معتقد است که مردم زمانی می‌توانند بهترین عملکرد را در حرفه‌ خود داشته باشند که با ترجیحاتشان مطابقت داشته باشد. 

هالند در تست خود ترجیحات شغلی را در شش گروه طبقه‌بندی کرده است: علاقه‌مند به فضای واقعی، جستجوگر، هنرگرا، جامعه‌گرا، گرایش به کسب‌وکار و منظم و متعارف

تست استعدادیابی کلیفتون گالوپ

تست استعدادیابی کلیفتون (گالوپ)

تست استعدادیابی کلیفتون (Clifton) که با نام‌های تست استعدادیابی گالوپ (gallup) و یا تست نقاط قوت و ضعف و یا حتی تست مهارت‌یابی هم شناخته می‌شود، کاربرد زیادی در طراحی مسیر شغلی، استعدادیابی و کشف نقاط قوت دارد. با انجام دادن تست کلیفتون می‌توانید 5 نقطه قوت برتر خودتان را کشف کنید. 

تست هوش چندگانه گاردنر

تست هوش چندگانه گاردنر

تست هوش چندگانه گاردنر، یکی از تست‌هایی است که به ویژه در محیط‌های آموزشی کاربرد زیادی دارد. هوارد گاردنر با استفاده از این تست، این تصور اشتباه را که IQ تنها هوش موجود است کنار زد و توجه‌ها را به سمت سایر هوش‌ها هم جلب کرد.با پاسخ دادن به 80 سوال، می‌توانید هوش غالب خود را از بین 8 هوش مختلف پیدا کنید.

تست هوش هیجانی شات

تست هوش هیجانی شات

تست هوش هیجانی شات که به آن شاته یا شوت هم گفته می‌شود، روشی است که هوش هیجانی عمومی را می‌سنجد.

 این تست با استفاده از 4 مقیاس فرعی، این سنجش را انجام می‌دهد، که عبارت‌اند از درک احساسات، به‌کارگیری احساسات، مدیریت احساسات خود و مدیریت احساسات دیگران