تست استعدادیابی کلیفتون (گالوپ)

تست گالوپ رایگان _ 5 نقطه قوت

در این مطلب درباره تست استعدادیابی کلیفتون (Clifton) می‌خوانید. که با نام‌های تست استعدادیابی گالوپ (gallup) و یا تست نقاط قوت و ضعف و یا حتی تست مهارت‌یابی هم شناخته می‌شود. بعلاوه در ادامه می‌توانید تست رایگان کلیفتون رو انجام بدهید. اما حتی بدون انجام دادن تست کلیفتون تنها با خواندن، ۳۴ تم توانمندی، می‌توانید ۵ نقطه قوت برتر خودتون رو کشف کنید. در انتهای این مطلب شما علاوه بر کشف استعدادهای خود می‌دانید تست کلیفتون چیست؟ و می‌توانید از بین ۳۴ استعداد اصلی، نقاط قوت اطرافیانتان رو نیز پیدا کنید. این به شما در شناخت بهتر و درک رفتارهای دیگران هم کمک می‌کند.

 

تست استعدادیابی کلیفتون چیست؟

کلیفتون _ 34 استعداد اصلیدونالد او. کلیفتون (Donald O. Clifton) روانشناس، نویسنده، محقق و کارآفرین آمریکایی بود.جالبه بدونید که کلیفتون در جنگ جهانی دوم در پرواز B-24s به عنوان ناوبر و بمب‌افکن شرکت داشت. پس از ۲۵ موفقیت در حملات بمباران، به عنوان یک قهرمان برجسته پرواز، صلیب پرواز ممتاز رو دریافت کرد.

اما بعد از آن احساس کرد که باید بقیه عمرش رو صرف انجام کارهای خوب و مفید برای بشریت کند. پس شروع به مطالعه درباره راه‌های توسعه فردی کرد. او مطالعاتش رو در کتابخانه دانشگاه نبراسکا_لینکلن آغاز کرد. اما خیلی زود به این نتیجه رسید که همه آنچه کتاب‌های روانشناسی درباره مردم می‌گویند، درست نیست.

او با ابداع تست نقاط قوت کلیفتون به مردم کمک کرد تا استعدادهای طبیعی و ذاتی خود رو پیدا کنند. و با استفاده از آن‌ها به بهترین فردی که می‌تونند تبدیل شوند. کلیفتون رو به عنوان پدر روانشناسی نقاط قوت می‌شناسند.

کلیفتون مولف کتاب کشف توانمندی‌ها است که در ایران با نام کتاب ۵ نقطه قوت خود را بشناسید معروف است. خواندن این کتاب به شما کمک می‌کند نقاط قوت خود را بشناسید و از آن‌ها بهره ببرید.
برای مطالعه خلاصه کتاب روی نام آن کلیک کنید.

 

استعداد چیست؟

به عقیده کلیفتون استعداد یک روش طبیعی تفکر، احساس یا رفتاره. کلیفتون به این نتیجه رسیده بود که هر کس زمانی که از استعدادها و توانمندی‌های خود استفاده میکنه، شادتره. این شادی و انگیزه باعث می‌شود که برای رسیدن به اهداف خود مشتاق‌تر باشد. در نتیجه موفقیت و رضایت بیشتری رو تجربه می‌كند.
این تنها به نفع یک فرد نیست. گروه‌ها و سازمان‌ها و تیم‌هایی که این افراد در آن‌ها عضو هستند، هم روابط تیمی و گروهی قوی‌تری دارند و به نتایج بهتری می‌رسند.


کلیفتون معتقد بود که همه‌ی انسان‌ها به نوبه‌ی خود نابغه هستند. طبق نظریه او ۳۴ تم توانمندی (استعداد) وجود داره که این ۳۴ تم به ۴ موضوع تقسیم‌بندی می‌شوند. در نتیجه تست استعدادیابی گالوپ به شما گفته می‌شود که در کدام ۵ مورد از این ۳۴ تم توانمندی قوی‌تر هستید. شما با تمرکز روی آن‌ها میتوانید از پتانسیل بی‌نهایت‌ خود استفاده کنید!
البته در نظر داشته باشید که برای تبدیل استعدادها به نقاط قوت و توانمندی باید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری کنید؛ یعنی باید زمان صرف کنید برای توسعه مهارت‌ها و یادگیری دانش!

پیشنهاد میکنم مطلب چگونه هر مهارتی را سریع‌تر یاد بگیریم؟ رو هم مطالعه کنید، در این مطلب گفته شده که چطور هر مهارتی را با لذت یاد بگیرید.
همچنین می‌توانید مطلب کشف استعداد به روش جانسون اوکانر را نیز مطالعه کنید.


 

در ادامه به معرفی ۳۴ تم توانمندی کلیفتون و تقسیم این تم‌ها به ۴ دسته‌بندی می‌پردازیم. اما شما می‌توانید قبل از مطالعه توضیحات ۳۴ تم توانمندی، ابتدا تست مهارت‌یابی را انجام داده و ۵ نقطه قوت برتر خود را بیابید.

تست آنلاین کلیفتون

 

دسته‌بندی ۳۴ تم توانمندی به ۴ موضوع

 

 • تفکر استراتژیک (Strategic Thinking)

توانمندی‌های این دسته پاسخ به این سوال است که “چطور اطلاعات رو از موقعیت‌های مختلف دریافت، بررسی و آنالیز می‌کنید؟”. در زمان تصمیم‌گیری افرادی با این تم توانمندی بهترین عملکرد رو دارند و در تیم کمک می‌کنند که افراد روی هدف تیم متمرکز باشند. این افراد تیم رو به سمت آینده هدایت می‌کنند.

 

 • ساخت روابط (Relationship Building)

توانمندی‌های این دسته پاسخ به این سوال است که “شما چطور روابطی قوی و محکم ایجاد می‌کنید و آن‌ها را پرورش می‌دهید ؟”. این ویژگی‌ها به افراد کمک می‌کنند که تیم رو در کنار هم نگه دارند و به همکاری‌ و تعامل افراد کمک کنند.

 

 • نفوذ (Influencing)

توانمندی‌های این دسته پاسخ به این سوال است که “شما چطور دیگران رو تحت تاثیر قرار میدید؟”  وقتی گروه نیاز به فروش ایده‌هایش در داخل و یا خارج از سازمان دارد، افرادی که تم‌های توانمندی‌شان جزو این دسته هست، می‌توانند از این توانایی‌ها برای متقاعد کردن دیگران بهره ببرند.

 

 • مجری (Executing)

توانمندی‌های این دسته پاسخ به این سوال است که “شما چطور باعث می‌شوید ایده‌ها به واقعیت تبدیل شوند؟”  وقتی گروه نیاز به اجرای یک راه‌ حل دارد، افرادی که تم‌های توانمندی‌شان جزو این دسته هست، وارد عمل می‌شوند، در واقع این افراد می‌توانند برای تحقق اهداف خستگی ناپذیر کار کنند.

 


۳۴ تم توانمندی کلیفتون

 

تفکر استراتژیک  (Strategic Thinking)

تم تفکر استراتژیک _ تست رایگان کلیفتون

۱) تحلیل‌گر (Analytical)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما تحلیل‌گر است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما همیشه به دنبال دلایل هستید و می‌توانید به همه عواملی که روی یک وضعیت تاثیرگذارند همزمان فکر کنید و آن‌ها رو در نظر بگیرید. اغلب جمله ” چیزی که میگی درسته رو اثبات کن” بکار می‌برید. احتمالا به داده‌ها علاقه‌مندید و به کمک ‌آن‌ها سعی می‌کنید که الگوها و ارتباطات رو پیدا کنید. در ضمن دیگران شما رو منطقی و سختگیر نمی‌دونند؟؟؟

 

۲) چشم‌انداز (Context)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما چشم‌انداز است، به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
 با نگاه به گذشته و تحلیل آن به دنبال جواب‌های مسائل حال هستید و برای طرح‌ها و اهدافتون برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری می‌کنید؛ احتمالا در مواجهه با افراد جدید کمی با تامل جهت‌گیری می‌کنید.

 

۳) آینده‌نگری (Futuristic)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما آینده‌نگری است، به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
 شما عاشق نگاه کردن به افق‌های دور و فکر کردن به آینده هستید؛ آینده رو با جزئیات می‌بینید و همین باعث میشه که برای آینده بهتر تلاش کنید و انگیزه داشته باشید.

 

۴)ایده‌پردازی  (Ideation)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما ایده‌پردازی‌ است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما این توانایی رو دارید که در موضوعات به ظاهر مختلف چیزهای مشابه ببینید و از آن‌ها ایده بگیرید؛ وقتی کشف می‌کنید که در پس یک مفهوم پیچیده چه چیزی هست، احساس رضایت می‌کنید؛ ذهن شما همیشه به دنبال پیوندهاست. دیگران شما رو خلاق و ادراکی و یا حتی باهوش توصیف می‌کنند.

 

۵) ورودی (Input)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما ورودی‌ است، به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما از جمع‌آوری و آرشیو کردن لذت می‌برید و ممکن است اطلاعات، ایده‌ها، آثار باستانی یا هر چیز دیگه‎‌ای رو بایگانی کنید و این بستگی به بقیه ویژگی‌ها و موردعلاقه‌های شما دارد. اگر مطلبی رو میخونید، لزوما نظریه‌های خودتون رو اصلاح نمی‌کنید، فقط اطلاعات بیشتری رو به آرشیو خود اضافه می‌کنید.
اما چرا چیزها رو بایگانی می‌کنید؟ شاید به این دلیل که روزی به کارتون بیان و اینکه کلا با دور انداختن چیزی احساس خوبی ندارید و جمع‌آوری ذهن شما رو تازه نگه میدارد.

 

۶) تفکر (Intellection)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما تفکر است، به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
کلا به فکر کردن و فعالیت ذهنی علاقه‌مندید و ممکن است به طور متمرکز به حل یک مشکل یا ایده یا درک احساسات دیگران یا هر چیز دیگری فکر کنید، که این بستگی به دیگر ویژگی‌ها و علایق شما داره.
شما فردی درونگرا هستید؛ چون در زمان تنهایی برای تمرکز و فکر کردن زمان پیدا می‌کنید و البته از این کار لذت می‌برید؛ خوب یا بد، زمزمه‌های ذهنی همیشه همراه شماست.

 

۷) یادگیرنده (Learner)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما یادگیرندست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
استعداد زیادی برای یادگیری دارید؛ در واقع عاشق یاد گرفتن هستید و می‌خواهید به طور مداوم بهبود و رشد پیدا کنید. خود روند یادگیری برای شما لذت بخش است؛ در اصل هیجان حقایق و اعتماد به نفس یک مهارت تسلط یافته، فرایندیست که شما رو مجذوب خود می‌کند.

 

۸) استراتژیک (Strategic)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما استراتژیک است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما در مواجهه با هر سناریو، به سرعت می‌توانید موضوع رو تجزیه و تحلیل کنید و این مهارتی نیست که قابل آموزش دادن باشد. این یک روش متمایز فکر کردن است. شما می‌توانید سناریوهای مختلف رو بررسی کنید. همیشه به این سوال فکر می‌کنید که “اگر این اتفاق افتاد چه می‌شود؟”

 

 

ساخت روابط (Relationship Building)

ساخت روابط _ تست نقاط قوت و ضعف

۹) انعطاف‌پذیر (Adaptability)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما انعطاف‌پذیر است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما ترجیح می‌دید که با جریان در حرکت باشید. در لحظه زندگی می‌کنید و آینده رو به عنوان مقصد ثابت نمی‌بینید بلکه آینده مکانی برای مشاهده نتایج تصمیمات فعلی شماست؛ پس آینده را هر وقت خواستید انتخاب می‌کنید. در کل آدم منعطف و سازگاری هستید.

۱۰) متصل (Connectedness)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما متصل است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما اعتقاد دارید که هیچ اتفاقی، اتفاقی نیست! هر رویه‌ای معنی داره؛ چون می‌دونید که همه در روح با هم ارتباط داریم و نباید به دیگران آسیب برسونیم چون به خودمون آسیب رسوندیم. این از شما انسانی ملاحظه‌گر، دلسوز، پذیرا  و معتقد ساخته است.

 

۱۱) پرورش‌دهنده (Developer)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما پرورش‌دهنده‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما پتانسیل نهفته دیگران رو پیدا می‌کنید و پرورش می‌دهید؛ در حقیقت شما در هر چیزی پتانسیل می‌بینید. هر علامت پیشرفت کوچکی رو کشف می‌کنید و به آن پر و بال می‌دهید. از نظر شما هیچ فردی کامل شکل نگرفته و همه همیشه در حال تکامل و پیشرفت هستند. در تعامل با دیگران هدف شما کمک به آن‌ها برای موفقیت است؛ حتی آن‌ها رو به چالش می‌کشید و اگر چالشی هم وجود نداشته باشه، شما خودتون یه چالش ابداع می‌کنید. علائم رشد توی دیگران منبع انرژی شماست و اینجوری احساس قدرت و رضایت می‌کنید. باید بگم که داشتن دوست‌هایی مثل شما یه نعمت بزرگه!

 

۱۲) همدلی (Empathy)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما همدلی‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما خیلی خوب می‌توانید خودتون رو در جای دیگران بگذارید و احساسات آن‌ها رو درک کنید. شما میتوانید جهان رو از چشم‌های دیگران ببینید، نه اینکه لزوما با دیدگاه هر کسی موافق باشید و یا برای هر کسی ترحم و دلسوزی کنید (این با همدلی فرق می‌کند)؛ اما آن‌ها رو می‌فهمید. درک دیگران یه توانایی غریزی برای شماست. درضمن شما این توانایی رو دارید که برای بیان احساساتتون بهترین کلمات رو انتخاب کنید؛ به خاطر همینه که دیگران خیلی زود جذب شما می‌شوند.

 

۱۳) هماهنگی (Harmony)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما هماهنگی است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما دنبال زمینه‌های توافق و اجماع هستید. از درگیری لذت نمی‌برید و سعی می‌کنید که اصطکاک رو به حداقل برسونید. وقتی می‌بینید که طرف مقابل شما دیدگاه‎‌های متفاوتی داره، سعی می‌کنید زمینه‌های مشترک رو پیدا کنید؛ یا حداقل بحث رو عوض می‌کنید و سعی می‌کنید که درباره مسائلی حرف بزنید که هر دو طرف در آن توافق نظر دارید. افرادی که هارمونی جزو ۵ تم غالبشون هست، معقدند که اگر به جای بحث برای تحمیل نظرات خودمون، آن‌ها رو بررسی کنیم و به دنبال توافق باشیم، بهره‌ورتر خواهیم بود. به نظر می‌رسه که زندگی در کنار افرادی با تم هارمونی قوی، خیلی لذت‌بخش می‌تونه باشه!

 

۱۴) دربرگیرنده (Includer)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما دربرگیرنده‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما نسبت به کسایی که بیکارند و یا تنها مانده‌اند، توجه نشان می‌دهید؛ و سعی می‌کنید که آن‌ها رو هم عضو گروه کرده و درگیر کنید. در اصل شما متخصص گسترش دادن دایره هستید!
شما ازین حس که کسی خارج از گروه، فقط نگاه می‌کند، متنفر هستید، شما آن فرد رو داخل گروه می‌کشید تا احساس گرما کند. از ویژگی‌های بی نقص شما این است که دیگران رو قضاوت نمی‌کنید؛ البته این نشان نمی‌دهد که اختلافات رو می‌پذیرید، بلکه عقیده دارید که همه ما به یک اندازه مهم هستیم، پس هیچ کس نباید نادیده گرفته بشه!

 

۱۵) فردگرایی (Individualization)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما فردگرایی است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما همیشه راهکاری دارید که افراد مختلف موثرتر کنار هم کار کنند. شما ذاتا به سبک هر فرد، انگیزه‌های شخصی، نحوه تفکر و چگونگی ایجاد روابط هر فرد توجه می‌کنید. به خاطر همین دقت‌های خاص‌ هست که همیشه برای هر کس هدیه‌ای دقیقا مناسب رو پیدا می‌کنید. شما معلم‌ خوبی هم می‌توانید شوید، چون می‌توانید شیوه تدریس خود را دقیقا متناسب با نیازها و توانایی‌های هر فرد منطبق کنید. از آنجایی که شما اینقدر به نقاط قوت هر فرد آگاهید، می‌توانید بهترین‌های هر کس رو ترسیم کنید. به کمک این قدرت شخصی‌سازی خیلی خوب اعضای تیم‌ها رو انتخاب می‌کنید، چون می‌دانید که راز موفقیت تیم‌های بزرگ توسط نقاط قوت فردی ایجاد می‌شود.

 

۱۶) مثبت‌گرایی (Positivity)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما مثبت‌گرایی است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما فردی خوش‌بین هستید که می‌تواند دیگران رو هیجان‌زده کند. شما راحت لبخند می‌زنید و همیشه دنبال قسمت مثبت ماجرا هستید. خیلی کم پیدا می‌شوند کسانی که شما رو دوست نداشته باشند. آن‌ها شما رو با نشاط می‌دانند و سعی می‌کنند کنار شما وقت بگذرانند، چون زندگی کنار آدم‌هایی مثل شما زیباتر است و نشاط شما هم مسری‌ست. شما هر موقعیتی رو جشن می‌گیرید و به هر سختی‌ای که باشد راهی پیدا می‌کنید که همه چیز رو مهیج کنید. آخرین نکته اینکه، حس شوخ طبعی‌ خیلی شما رو جذاب کرده.

 

۱۷) رابط (Relator)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما رابط است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما از روابط نزدیک با دیگران لذت می‌برید؛ اصلا سیستم شما جوریست که در راه رسیدن به اهداف هم اگه کنار دوستانتان باشید، احساس رضایت می‌کنید. این ویژگی باعث می‌شود، شما به سمت افرادی که از قبل می‌شناختید سوق پیدا کنید. اما جذابیت رابطه اینقدر برایتان زیاد هست که از ملاقات با افراد جدید هم غافل نمی‌شوید. شما عاشق صمیمیت هستید و بعد از آشنایی، از طریق درک احساسات، اهداف، ترس و رویاهای آن‌ها، شروع می‌کنید به عمیق‌تر کردن رابطه. البته از بقیه‌ هم انتظار دارید که شما رو درک کنند.

 

 

نفوذ (Influencing)

نفوذ _ تست آنلاین کلیفتون

۱۸) فعال‎‌کننده (Activator)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما فعال‌کننده‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما متخصص تبدیل رویاها به واقعیت هستید. مرد (یا زن!) عمل هستید. سوال همیشگی شما اینه که از کی می‌توانم شروع کنم؟ شما بی‌تاب و کم‌صبر برای عمل کردن هستید. پس از تصمیم‌گیری درباره‌ موضوعی، شاید هنوز چیزهایی وجود داشته باشه که شما ندانید، اما چه اهمیتی دارد؟ شما شروع می‌کنید و هر آنچه لازم باشد خواهید فهمید. در اصل از نظر شما عمل و تفکر مغایر نیستند و معتقدید که عمل بهترین وسیله یادگیری‌‌ست. شما تصمیم می‌گیرید، اقدام می‌کنید، نتیجه رو بررسی می‌کنید و یاد می‌گیرید و این فرایند اقدام بعدی‌ شما رو آگاهانه‌تر می‌کند. شما می‌دانید که آدم‌ها با عملشان قضاوت می‌شوند، نه با حرف‌هایشان.

 

۱۹) فرمان (Command)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما فرمان است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما خیلی خوب می‌توانید یک موقعیت رو کنترل کنید و تصمیم بگیرید. شما از تحمیل نظرات خود به دیگران احساس ناراحتی نمی‌کنید. بعد از تعیین هدف آن رو با دیگران به اشتراک می‌گذارید و تا زمانی که دیگران رو با خود همراه نکرد‌ه‌اید، احساس بی‌قراری می‌کنید. شما از تقابل و رویارویی هیچ ترسی ندارید و می‌دونید که اولین قدم برای حل و فصل همین است. شما مردم رو به چالش می‌کشید، حتی در مواردی که باید با روی ناخوشایند زندگی مواجه شوند؛ حتی گاهی آن‌هارو می‌ترسانید! خب بعضی از اطرافیانتان از این موضوع ناراحت‌اند و حتی این رو ابراز می‌کنند؛ اما اغلب با شما همراه می‌شوند.

 

۲۰) ارتباط (Communication)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما ارتباط است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما به راحتی افکار خود رو در کلمات قرار میدید. باید مکالمه‌گر و مجریان خوبی باشید. در حقیقت دوست دارید که توضیح بدید، توصیف کنید و ایده‎ها و افکار رو به کمک تصاویر و مثال‌ها و استعاره زنده کنید. شما استاد داستان گفتن هستید. به کمک کلمات و ترکیب‌شان توجه‌ها رو به سمت خود جلب می‌کنید؛ به همین خاطره که مردم راغب به شنیدن شما هستند، شما به دنیای آن‌ها الهام می‌بخشید.

 

۲۱) رقابت (Competition)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما رقابت است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما همیشه در حال مقایسه توانایی‌ها و عملکرد خود با دیگرانید. همیشه در رقابت‌ها شرکت می‌کنید و تلاش می‌کنید که مقام اول رو بدست بیارید. اینکه هدف شما چقدر ارزش داشته و شما چقدر تلاش کردید، هیچ اهمیتی نداره؛ اگر از دیگران پیشی نگیرید، احساس پوچی می‌کنید.
هیچ حسی برای شما بهتر ازین نیست که پیروز میدان باشید. شما برای برنده شدن مسابقه می‌دهید، نه برای سرگرمی یا چیز دیگری.

 

۲۲) حداکثرکننده (Maximizer)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما حداکثرکننده‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما روی نقاط قوت به عنوان روشی برای تحریک و تعالی شخصی و گروهی تمرکز می‌کنید. تبدیل چیزی از متوسط به کمی بالاتر از آن، حتی اگر همان قدر نیاز به تلاش داشته باشد که تبدیل یک چیز خوب به فوق‌العاده، ولی برای شما ارزش کمتری دارد. شاید یک مقدار پیچیده شد! خلاصه اینکه شما به دنبال تبدیل چیزهای قوی به چیزهای عالی هستید. شما کلا مجذوب نقاط قوت می‌شوید؛ حتی اگر نقاط قوت شما نباشند.
تعالی بی‌اندازه و یادگیری سریع از ویژگی‌های شماست. در آخر اینکه ترجیح می‌دهید با کسانی وقت بگذرانید که نقاط قوت شما رو تمجید می‌کنند.

 

۲۳) خودباوری (Self Assurance)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما خودباوری‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما به توانایی خود در ریسک‌پذیری و مدیریت زندگی باور دارید. حتی به قضاوت‌های خود اطمینان دارید و می‌دانید که هیچ کس نمی‌تواند به جای شما برایتان تصمیم‌گیری کند؛ البته دیگران ممکن است شما رو راهنمایی کنند و پیشنهاد بدهند، اما نتیجه‌گیری کار خودشماست. شما در هر شرایطی می‌دانید که تصمیم درست چیست. به راحتی با استدلال فرد دیگری روبه‌رو نمی‌شوید و مهم هم نیست که چقدر قانع‌کننده و منطقی باشد.

 

۲۴) اهمیت! (Significance)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما اهمیت است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما دوست دارید که تاثیرگذار باشید. مستقل بودن از صفات بارز شماست. شما بر اساس میزان تاثیرگذاری بر موضوعات آن‌ها رو اولویت‌بندی می‌کنید. شما تمایل به چشم‌گیر و شناخته‌شده بودن دارید. دوست دارید شنیده بشید. (کیه که دوست نداشته باشه؟! اما خب شما بیشتر دوست دارید!) شما احساس می‌کنید که باید معتبر و حرفه‌ای و موفق باشید و با این‌چنین آدم‌هایی هم در ارتباط باشید. شما می‌خواهید که کارتان برایتان بیشتر از یک شغل باشد. دوست دارید برای انجام کارتان به شیوه‌های خودتان، آزادی عمل داشته باشید. زندگی شما پر از آرزوها و اهداف و البته دستاوردهاست.

 

۲۵) دوست‌یاب (Woo)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما دوست‌یاب است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما عاشق چالش دیدن افراد جدید و شکستن یخ و ایجاد ارتباط هستید. همیشه می‌دانید چه کاری کنید که دیگران شما رو دوست داشته باشند. جالب اینجاست که غریبه‌ها برای شما منبع انرژی هستند! و به سمت شما کشیده می‌شوند. شما بین خود و دیگران مشترکاتی رو پیدا می‌کنید تا بتونید مکالمه‌ رو تقویت کنید. خوبی ماجرا این است که در حرف زدن امکان ندارد که کلمه کم بیارید.از نظر شما در دنیا هیچ غریبه‌ای وجود ندارد، فقط دوستانی هستند که هنوز ملاقاتشان نکرده‌اید.

 

مجری (Executing)

مجری _ تست گالوپ رایگان

۲۶) دست‌یابنده (Achiever)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما دست‌یابنده ا‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
باید بگم که خوش به حالتون! شما می‌توانید خیلی سخت کار کنید و استقامت زیادی داشته باشید. از شلوغ بودن و البته کارآمد بودن احساس رضایت می‌کنید. هر روز برای شما یک شروع تازه‌ست و تا پایان روز باید به هدفی ملموس رسیده باشید؛ اینگونه احساس خوبی در مورد خودتون پیدا می‌کنید.
بعد از دستیابی به یک هدف، برای بدست آوردن هدف بعدی تشته می‌شوید و فقط مدت کوتاهی احساس خوبی دارید. این یک نیاز بی امان به موفقیت است! شما همیشه باید با این احساس نارضایتی زندگی کنید. ولی خب باعث می‌شود انرژی لازم برای کار در ساعات طولانی رو داشته باشید.

 

۲۷) سازمانده (Arranger)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما مرتب است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما اهل سازندگی هستید. می‌خواهید تعیین کنید که چطور می‌توان همه قطعات و منابع رو برای حداکثر بهره‌وری ترتیب داد.
در وضعیت‌های پیچیده، وقتی که همه احساس سردرگمی می‌کنند، شما از مدیریت متغیرها و تنظیم آن‌ها لذت می‌برید و همیشه می‌خواهید که بهترین راه رو انجام بدید. شما در عین حال بسیار انعطاف‌پذیر هستید. در مسائل گزینه‌های جدید ابداع می‌کنید و همیشه فکر می‌کنید که به هر حال راه حل جدید ممکن است وجود داشته باشد.

 

۲۸) معتقد (Belief)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما معتقد است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما ارزش‌هایی دارید که که تغییرناپذیرند. این ارزش‌ها هستند که هدف مشخصی برای زندگی شما تعیین کردند. شما اعتقادی قوی دارید و ارزش‌هایی اصیل و ماندگار؛ اما موضوع این ارزش‌ها برای هر معتقدی ممکن است متفاوت باشد. این ارزش‌ها اکثرا خانوده محور یا معنوی یا اخلاقی و مسئولیت‌پذیری است.
از نظر شما موفقیت چیزی بیشتر از پول و اعتبار است. به همین دلیل شما دنبال کاری هستید که با ارزش‌های شما هم‌خوانی داشته باشه و به زندگی معنی دهد.

 

۲۹) ثبات (Consistency)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما ثبات است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما کاملا این درک رو دارید که باید با مردم همیشه یکسان و با ثبات رفتار کرد. بدون توجه به جایگاهی که دارند. شما همیشه روال پایداری دارید و از قوانین و رویه‌های روشنی هم پیروی می‌کنید. یکی از مهم‌ترین مسائل برای شما تعادل است.

 

۳۰) دقیق و موشکاف (Deliberative)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما دقیق و موشکاف است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما به عنوان کسایی که در هر انتخابی بهترین تصمیم رو می‌گیرید، توصیف می‌شوید. شما مراقب و هشیار هستید و موانع رو پیش‌بینی می‌کنید. شما می‌دانید که شاید همه چیز در ظاهر آرام و مرتب است، ولی ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد؛ خب شما این مشکلات را پیدا کرده و حل می‌کنید. شما یک فرد جدی هستید که دوست دارد همه چیز را پیش‌بینی کند. دوستان خود را با احتیاط انتخاب می‌کنید و کلا با احتیاط قدم بر می‌دارید.

 

۳۱) نظم (Discipline)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما نظم است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما از روتین و ساختارها لذت می‌برید و عاشق ایجاد نظم هستید. جهان شما باید قابل پیش‌بینی باشد؛ در نتیجه نیاز به نظم و برنامه‌ریزی دارد. شما به طور فطری ساختار خودتون رو به جهان تحمیل می‌کنید.
شما کارهای روزمره تنظیم شده‌ای دارید . به مهلت‌ها و زمان اهمیت می‌دهید. همیشه دوست دارید احساس کنترل کنید. آخرین نکته این که جدول زمانی از همراهان همیشگی شماست.

 

۳۲) تمرکز (Focus)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما تمرکز است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما ابتدا اولویت‌بندی و سپس عمل می‌کنید. همیشه به مقصدی مشخص نیاز دارید و روی آن تمرکز می‌کنید. هر هفته و هر ماه اهداف خودتون رو مشخص می‌کنید و این اهداف به عنوان قطب‌نما شما عمل می‌کنند. اهداف به شما در تعیین اولویت‌ها و اصلاحات لازم برای بازگشت به مسیر کمک می‌کند. اگر چیزی شما را به هدفتان نزدیک نکند، پس اهمیتی ندارد.

 

۳۳) مسئولیت‌پذیری (Responsibility)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما مسئولیت‌پذیری است به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما نسبت به آنچه می‌گویید مسئول هستید؛ و البته متعهد به ارزش‌هایی مثل صداقت و پایداری. احساس می‌کنید به دنبال کردن کاری تا تمام شدن آن تعهد دارید و اگر به هر دلیلی نتوانید آن کار را تمام کنید، با یک عذرخواهی همه چیز برایتان تمام نمی‌شود! بلکه شروع به جستوجوی راه‌های دیگر برای انجام آن کار می‌کنید. باید به خودتان افتخار کنید که اینقدر با وجدان و قابل اعتماد هستید.

 

۳۴) احیاکننده (Restorative)

اگر شما پس از انجام تست استعدادیابی کلیفتون به این نتیجه رسیدید که یکی از ۵ نقطه قوت در شما احیاکننده‌ست به احتمال زیاد این ویژگی‌هارو دارید؛
شما در برخورد با مشکلات مهارت بی نظیری دارید. متخصص کشف مشکلات و علل آن‌ها هستید. در حالی که دیگران از شکست خود احساس ناراحتی می‌کنند، شما در چنین شرایطی انرژی می‌گیرید؛ و از یافتن راه حل لذت می‌برید. گاهی مشکلاتی مشابه مشکلات قدیمی که در حل آن‌ها تبحر دارید رو ترجیح می‌دهید. گاهی هم فشار مشکلات جدید رو احساس می‌کنید. شما از زنده کردن هر چیزی لذت می‌برید.

تست آنلاین استعدادیابی کلیفتون

دستورالعمل اجرای تست کلیفتن
 • با دقت به ۱۰۰ سوال زیر پاسخ دهید.
 • در هر سوال میزان موافقت خود را با جمله مطرح شده بیان کنید.
 • اولین پاسخی که به ذهنتان می‌رسد، احتمالا بهترین گزینه است.
 • این آزمون محدودیت زمانی ندارد.
۱٫من معتقدم داستان‌ها بهترین راه برای بیان نکات مهم هستند.
۲٫دوستان من به خاطر اطلاعات عمومی زیادی که دارم به من ویکی‌پدیا می‌گویند.
۳٫من از شروع کردن کارها و چیزهای مختلف بیشتر از پایان دادن به آن ‌لذت می‌برم.
۴٫این‌ که بتوانم توجه مردم را جلب کنم برایم عادی و طبیعی است.
۵٫من معتقدم که هر صلحی بهتر از هرگونه مشاجره‌ای است.
۶٫من نیاز دارم که تصویری بزرگ و کلی ببینم.
۷٫دیگران می‌گویند که یکی از توانایی‌های من این است که همیشه به چند قدم جلوتر فکر کنم.
۸٫من نیاز به آزادی برای بیان احساساتی مثل گریه و خنده دارم.
۹٫من همیشه خیلی سریع با تغییرات شرایط اطرافم سازگار می‌شوم.
۱۰٫من از متقاعد کردن دیگران فقط برای اینکه در بحث و مشاجره برنده شوم لذت می‌برم.
۱۱٫من نیاز دارم که به طور مستمر در معرض اطلاعات و تجربیات جدید قرار بگیرم.
۱۲٫من معتقدم که عمل کردن بهترین روش یادگیری است.
۱۳٫من از اینکه برای انتقال پیامی قدرتمند دقیقا کلمه مناسب را بیایم، لذت می‌برم.
۱۴٫من نیاز دارم که موقعیت‌هایی را که به ظاهر خارج از کنترل می‌آیند، کنترل کنم.
۱۵٫تعامل با کسانی که در همه چیز مشکلی پیدا می‌کنند، برایم سخت است.
۱۶٫من با ماموریت‌ها و اهدافم هدایت می‌شوم.
۱۷٫این برایم عادی است که به مردم برای عمل کردن انگیزه و انرژی بدهم.
۱۸٫من دوست دارم که آزادانه و مستقلانه عمل کنم.
۱۹٫من معتقدم که هیچ شرایطی ارزش این را ندارد که ارزش‌های شخصی قربانی شوند.
۲۰٫من به یک محیط منظم، ساختاریافته و قابل پیش‌بینی در اطرافم نیاز دارم.
۲۱٫من می‌توانم روال‌ها، برنامه‌ها، زمانبندی‌ها و مهلت هارا تنظیم کنم.
۲۲٫همه می‌گویند که اشتیاق من برای هر چیزی مسری است.
۲۳٫برای من سخت است که تصورات ذهنی دیگران را به جای حقایق اثبات شده بپذیرم.
۲۴٫دیگران می‌گویند که من بااعتبار و قابل اطمینان هستم.
۲۵٫من نیاز دارم که با جریان همراه کنم.
۲۶٫بهترین راه برای رسیدن به موفقیت تمرکز بر یک مسئله است.
۲۷٫دیگران می‌گویند که ارتباط مستقیم من در لحظه اول با دیگران مرعوب‌کننده است.
۲۸٫من می‌توانم خودم و دیگران را برای انجام وظایف مدیریت کنم.
۲۹٫من با فعالیت‌های ذهنی و تفکر کردن انرژی می‌گیرم.
۳۰٫من معتقدم که همه باید به یکدیگر برای رسیدن به تمام پتانسیل درونی کمک کنیم.
۳۱٫من نظراتم را بیان می‌کنم حتی اگر مخالف نظر دیگران باشد.
۳۲٫من به آزادی برای بیان بدون محدودیت ایده‌هایم نیاز دارم.
۳۳٫دیگران در کنار من نظرات و ایده‌های جدید به ذهنشان می‌رسد.
۳۴٫دیگران توجه من را به جزئیات جلب می‌کنند.
۳۵٫به نظر من این خیلی اهمیت دارد که با هر کسی در هر موقعیتی محترمانه رفتار شود.
۳۶٫من مسائل جدید را سریع‌تر از دیگران یاد می‌گیرم.
۳۷٫من در هر کاری که انجام می‌دهم، در واقع یک هدف عالی‌تر را دنبال می‌کنم.
۳۸٫من به این جمله معتقدم که اگر نمی‌توانی کاری را درست انجام دهی، آنرا انجام نده!
۳۹٫دوستانم مرا به عنوان یک سخنور خوب معرفی می‌کنند.
۴۰٫به نظر من برای موفقیت یک تیم، باید توانایی‌های افراد مختلف به خوبی به کار گرفته شود.
۴۱٫دیگران مرا به عنوان یک آدم حساس و احساساتی می‌شناسند.
۴۲٫من از اینکه به کسی کمک کنم که موفقیت را تجربه کند، انگیزه و انرژی می‌گیرم.
۴۳٫من فکر می‌کنم که مشکلاتی در هر کجا منتظرند تا حل شوند.
۴۴٫من از اینکه برای مسئله‌ای راه حلی بیایم که دیگران نتوانسته‌اند آن‌ را حل کنند، بسیار خوشحال می‌شوم.
۴۵٫من همیشه نتایج و دستاوردهایم را با دیگران مقایسه می‌کنم، به همین دلیل همیشه برای بهترین تلاش می‌کنم.
۴۶٫دیگران مرا به عنوان یک فرد خودجوش و کسی که به سادگی سازگار می‌شود، توصیف می‌کنند.
۴۷٫من به یادگیری مادامالعمر اعتقاد دارم.
۴۸٫این برای من عادی است که احساسات آدم‌های اطرافم را درک کنم.
۴۹٫من در موقعیتی یک نکته مثبت پیدا می‌کنم.
۵۰٫دیگران می‌گویند من یک آدم منطقی، تحلیل‌گر و سخت‌گیر هستم.
۵۱٫من طبق مسئولیتی که به واسطه تعهدی که داده‌ام ایجاد شده، عمل می‌کنم.
۵۲٫من فکر می‌کنم همیشه بیش از یک راه برای رسیدن به هدف وجود دارد.
۵۳٫دیگران می‌گویند اینکه حواس من از هدف نهایی خیلی سخت پرت می‌شود.
۵۴٫من به خودم و فطرت خودم اعتماد دارم.
۵۵٫من اغلب تنها برای زنده بودن هیجان دارم و نه هیچ دلیل دیگری.
۵۶٫من فکر می‌کنم که هر چیزی جای خودش را دارد و در زمانی اتفاق می‌افتد که باید.
۵۷٫من از اینکه بین مردم با نظرات مختلف پل ارتباطی بسازم، لذت می‌برم.
۵۸٫من فکر می‌کنم که رقالت بهترین محرک برای رسیدن به تعالی است.
۵۹٫من خیلی خوب می‌توانم در مورد آینده فکر و برنامه‌ریزی کنم.
۶۰٫من در مواجهه با مسائل احساسی، هدفمند و منطقی هستم.
۶۱٫من هر زمان که می‌توانم چیزی جدید یاد بگیرم، هیجان‌زده و خوشحال می‌شوم.
۶۲٫من از اینکه از یک برنامه مشخص گام به گام پیروی کنم، تا هر چیزی را در زمان خودش انجام دهم، لذت می‌برم.
۶۳٫من معتقدم که هر چیزی ممکن است روزی به کاری آید.
۶۴٫دیگران مرا به عنوان کسی که زمانش را برای اهدافی شایسته صرف می‌کند، می‌شناسند.
۶۵٫من از رشد دیگر انسان‌ها خوشنود می‌شوم.
۶۶٫من فکر می‌کنم که در یک جمع این مهم است که همه بشنوند و متوجه باشند.
۶۷٫من از فکر کردن به سناریوخای مختلف لذت می‌برم، مثل چه می‌شود اگر….
۶۸٫دوستانم به من می‌گویند که تو یک کاشف عیب و نقص و برطرف کننده آن هستی.
۶۹٫من در رقابت‌ها و پروژه‌ها فقط برای سرگرمی شرکت نمی‌کنم، بلکه برای برنده شدن شرکت می‌کنم.
۷۰٫دیگران مرا به عنوان یک فرد رقابت‌جو می‌شناسند.
۷۱٫برای من طبیعی است که بفهمم مشکل چیست و راه حل پیدا کنم.
۷۲٫من فکر می‌کنم که دیدن نیمه پر لیوان یا نیمه خالی آن یک انتخاب است.
۷۳٫من از اینکه خارج از چهارچوب فکر کنم، لذت می‌برم.
۷۴٫چندکاره بودن برای من مناسب نیست، من نیاز دارم که روی یک کار تمرکز کنم.
۷۵٫من از اینکه با کفش دیگران راه بروم، و بفهمم آنها از چه طریقی فکر و عمل می‌کنند، لذت می‌برم.
۷۶٫این برای من عادی است که در افکارم غرق شوم.
۷۷٫من فکر می‌کنم که هیچ ایده‌ای ایده بدی نیست.
۷۸٫من موقع که من مسئول هستم، احساس رضایت می‌کنم.
۷۹٫دیگران توانایی مرا در کاهش مناقشه و تضادها تحسین می‌کنند.
۸۰٫من به بحث و حرف کمتر و عمل و فعالیت بیشتری در زندگی نیاز دارم.
۸۱٫دوستانم به خاطر عمق تفکراتم مرا فیلسوف می‌نامند.
۸۲٫من فکر می‌کنم که عمل باید همیشه از تئوی جلوتر باشد.
۸۳٫من با اتفاقات ناگهانی و تغییرات غیرقابل پیش‌بینی و غافل‌گیرانه، شوکه می‌شوم.
۸۴٫من در جایی که دیگران پیچیدگی می‌بینند، الگوهایی آشنا می‌بینم.
۸۵٫من از آنالیز کردن و کار با اعداد لذت می‌برم.
۸۶٫من به یک شنونده که به حرف‌هایم گوش کند، نیاز دارم.
۸۷٫من فکر می‌کنم که یک مواجهه مستقیم راه موثرتری برای رسیدن به راه حل بهتر است.
۸۸٫برای من عادی است که در مردم دنبال چیزهای مشترک بگردم.
۸۹٫دیگران زمانی که در زندگی حس می‌کنند گیر کرده‌اند، از من کمک می‌خواهند.
۹۰٫برای من سخت است که بهترین خودم باشم، زمانی که هیچ فرصتی برای فکر کردن نداشته‌ام.
۹۱٫اگر همه چیز در اطرافم بدون نقص باشد، من احساس کسالت می‌کنم.
۹۲٫دیگران به من اعتماد دارند که همه چیز را به خوبی انجام می‌دهم.
۹۳٫من معتقدم که هیچ چیزی غیر ممکن نیست، اگر آنرا در ذهن باور داشته باشیم.
۹۴٫من همیشه به چیزی عمل می‌کنم که گفته‌ام.
۹۵٫من حس می‌کنم که نیاز دارم که عضوی از یک چیز بزرگ‌تر و عظیم‌تر از خودم باشم.
۹۶٫من به هارمونی در اطراف خودم نیاز دارم تا بتوانم موثر باشم.
۹۷٫وقتی دیگران به من شک می‌کنند، باعث می‌شود که انرژی بیشتری برای تلاش بدست آورم.
۹۸٫من نیاز دارم که بتوانم آزادانه مالکیت آنچه را برایش مسئولیت دارم، داشته باشم.
۹۹٫من باور دارم که زندگی در یک زمانی اتفاق افتاده است.
۱۰۰٫من به کسی که تلاش‌هایم را برایش سرمایه گذاری کنم، نیاز دارم.

46 دیدگاه برای “تست استعدادیابی کلیفتون (گالوپ)

 1. محمد حسین گفته:

  بسیار عالی بود. سپاس از شما. فقط بنظرم میرسه بهتر باشه تست رو قبل از مطالعه کتاب بزنیم تا در پاسخ به تست ها ذهنمون جهت پیدا نکنه. نظر شماچیست؟

 2. جواد گفته:

  سلام سوال ها گاها نامفهوم هستند,مثلا اینکه من باور دارم زندگی در یک زمانی اتفاق افتاده است!

 3. مهشید گفته:

  با سلام . اسم سایت بسیار جالب است . به گقته کنفوسیوس اگر عاشق شغالتان باشید دیگر هیج وقت کار نمی کنید .

  ببخشید من با وجود ابنکه تمام سوالات را زده بودم با کلیک بر روی دکمه دریافت نتایج هیچ اتفاقی رخ نداد . ممنون می شوم راهنمایی کنید . و اینکه آیا مقاله یا سایتی هست که نمرات و سوالات مربوط با هر توانایی را مشخص کند؟
  سپاس

 4. شبنم گفته:

  تا حد خییییلی زیادی درست بود این تست برای من،خودم هم ۹۰ درصد چنین شناختی از خودم داشتم. بنظرم میشه ب نتایج این تست اطمینان کرد

 5. مهرعلیزاده گفته:

  بر اساس استعداد، راهکار یا زمینه‌ی کاری (یا شغل مناسب) برای پرورش استعداد پیشنهاد گردد. با سپاس

 6. مهتاب گفته:

  سلام خسته نباشید
  تستها رو زدم جواب تست خوب خیلی به شخصیت من نزدیک بود
  ولی لطف میکنید یه توضیحی بفرمایید که از چه نمره ای به پایین به شخصیت ما نزدیک نیست
  چون تمامی موردهای من از۱۹تا ۲۳ بود

  • نازنین گفته:

   بعد از اینکه نتیجه رو گرفتید پنج تا استعداد اولتون رو ببینید و توضیحاتش رو بخونید
   فکر کنم صفحه قبل از آزمون برای هر استعداد تو توضیح نوشته بود

 7. سپیده گفته:

  ممنون از شما
  امکانش هست ثبات رو یه توضیح کوتاه بدید. من کتابش رو گرفتم ولی کتاب ترجمه ش متفاوته. لغت ثبات نداره. نمیدونم کدومشون هست تا بخونمش.

 8. m.saeidi گفته:

  سلام وقتتون بخیر
  عالی بود
  فقط میخواستم بدونم از چه نمره ای به بالا ما تو اون مورد نابغه به حساب میایم؟

 9. m.saeidi گفته:

  سلام وقت بخیر ببخشید تو خود کتاب به یک تست که ۱۸۰ سوال داره حدودا و دو گزاره ای هست اشاره کرده چرا ساختار این ازمون با اون متفاوته؟

 10. پر گفته:

  سلام راه حلی هست آیا برای تقویت استعداد تو اون بخشهایی که کمترین بودن؟! برای من چشم انداز و انعطاف پذیری از بقیه موارد پایینتر بود و فکر میکنم همین نقطه ضعف محسوب میشه. چطور میشه تو اون زمینه ها قوی تر بشم؟

 11. سام گفته:

  ای بابا من تست رو انجام دادم زدم روی نتیجه نیامد اومدم پایین نتیجه مشخص شد صفحه رو ذخیره کردم برگشتم اومد رو تست ها ☹☹☹☹ برای دریافت یا ذخیره نتیجه تست چکار باید کرد ؟

 12. مجتبی گفته:

  سلام نسبت به خلق وخویم و واقعیت زندگیم نتیجه درست بود ولی حیف از اینکه نتونستم خود واقعیم رو تشریح کنه. در کل دستتون درد نکته. خداقوت

 13. Fazlrahim Amal گفته:

  عالی بود، نظر به این تست بنده در مهارت های ذیل استعداد برتر دارم؛
  استراتژیک، آینده نگری، دربر گیرنده، ورودی، رابط و اهمیت

 14. فاطمه گیلانی گفته:

  سلام. مطالب وتست عالی بود ولی من تست را کامل کردم تائید زدم نتیجه نیومد کلی زمان ووقتم را گذاشتم

 15. محسن گفته:

  سلام. بعد از دیدن نتیجه ی سوال برام پیش اومد که از تم های توانمندی که در این ازمون هم امتیاز بودند چه برداشتی میتوان کرد؟(مثلا برای من از ۵ امین الویت تا ۱۱ امین الویت همه امتیاز ۲۱ از ۲۵ داده شده) و ممنون اطلاعات جالب و مفیدی بودند.

 16. Majid گفته:

  سلام و عرض ادب
  ضمن تشکر از قرار دادن تست کاربردی کلیفتون سوالی داشتم.چرا شغل های متناسب با خروجی تست معرفی نشد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *