آنچه رنگ چشم میشی درباره شخصیتتان می‌گوید – چشم میشی‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

شخصیت چشم میشی ها
5/5 - (1 امتیاز)

همان‌طور که بارها چه در گفتگوهای روزمره و چه در متون ادبی خوانده‌ایم، چشم‌ها از مهم‌ترین اعضای بدن هستند. براساس تحقیقات مختلف انجام شده، دانشمندان و محققان به این نتیجه رسیده‌اند بین رنگ چشم و شخصیت‌شناسی ارتباطی وجود دارد.

می‌پرسید چطور؟

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع و به ویژه شخصیت‌شناسی رنگ چشم میشی بپردازیم.

در انتها نیز پس از بررسی ویژگی‌های رفتاری افراد دارای چشم میشی به معرفی معتبرترین تست‌های شخصیت‌شناسی خواهیم پرداخت.

1- شخصیت‌شناسی از روی رنگ چشم!

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده که مگر از روی رنگ چشم هم می‌شود متوجه شخصیت انسان‌ها شد؟ احتمالا عجیب باشد اما پاسخ «بله» است.

در سال‌های اخیر، دانشمندان توانستند بین رنگ چشم افراد و شخصیت‌شان ارتباطی پیدا کنند. با توجه به مقاله‌های مختلف در این زمینه، می‌توان مدعی شد این ارتباط ثابت شده و علمی است.

در دانشگاه Orebro کشور سوئد تحقیقی انجام شده که نشان می‌دهد ژن‌هایی که در شکل دادن به لوب‌های پیشانی مغز، دخالت دارند، روی رنگ چشم هم تاثیر می‌گذارند؛ لازم به ذکر است با توجه به این مطلب که چشم‌ها، در نزدیکی مغز قرار دارند، این ادعا بی‌اساس نیست و پشتوانه علمی دارد.

به همین خاطر دانشمندان به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که دارای رنگ چشم مشابه هستند، ویژگی‌های شخصیتی تقریبا یکسانی دارند

بعلاوه، تاثیر احتمالی رنگ چشم بر سلامتی روانی، میزان تحمل درد و رفتار نیز در این تحقیق بررسی شده است.(+)

2- شخصیت‌شناسی افراد چشم میشی

اگر این سوال برایتان پیش آمده که رنگ چشم میش یچه رنگی است؟ باید بگوییم این رنگ چشم جزو رنگ‌های خاص چشم است و رنگی بین قهوه‌ای و سبز دارد.

گفته می‌شود افراد دارای چشم میشی، افرادی حساس و در عین حال قوی هستند. رازداری از دیگر ویژگی‌های این افراد است.

افرادی که رنگ چشم میشی دارند، معمولا در انجام کارها عجله نمی‌کنند و کاری که مدنظرشان باشد را سر فرصت و حوصله انجام می‌دهند.

همان‌طور که گفته شد، رنگ چشم میشی، باتوجه به اینکه از ترکیب دو رنگ قهوه‌ای و سبز به‌وجود می‌آید، ممکن است این تیپ شخصیتی، برخی از ویژگی‌های افراد دارای رنگ چشم سبز و قهوه‌ای را نیز دارا باشند.

در ادامه مطلب می‌توانید با ویژگی‌های شخصیتی افراد با رنگ چشم‌های گوناگون آشنا شوید.

3-  شخصیت شناسی از روی رنگ چشم چه‌قدر دقیق است؟

همان‌طور که متوجه شدید، شخصیت‌شناسی از روی رنگ چشم، اطلاعات کلی را در اختیار ما می‌گذارد. استفاده کردن از بهترین تست‌های شخصیت‌شناسی جهان مثل تست MBTI، تست رفتارشناسی DISC و تست Big5، می‌توانند جزئیات بیشتری از شخصیت‌مان را به ما نشان بدهند.

به‌علاوه، باعث می‌شوند شناخت بهتری از خود و رفتارهایمان داشته باشیم. این تست‌ها همچنین می‌توانند در انتخاب مسیر شغلی، یافتن استعدادها و بهبود ارتباطات کاری، به ما کمک کنند.

هر کدام از تست‌های ذکر شده در بالا، حاصل سال‌ها تحقیق بر روی جنبه‌های مختلف شخصیت‌اند؛ برای مثال تست MBTI، حدود ۷۰ سال سابقه و تست Big5، حدود ۳۰ سال قدمت دارد.

ما می‌توانیم به‌جای تکیه کردن به نتایج کلی شناخت شخصیت افراد چشم میشی، از تست‌های معتبر و نتایج آن‌ها برای شناخت بهتر خود، شغل متناسب با شخصیتمان و ایجاد روابط موثرتر با دیگران، استفاده کنیم.

برای دسترسی راحت به تست‌های گفته شده روی لینک‌های زیر کلیک کنید:
مطالب مرتبط:

شخصیت‌شناسی رنگ چشم مشکی

شخصیت‌شناسی رنگ چشم عسلی

شخصیت‌شناسی رنگ چشم آبی

شخصیت‌شناسی رنگ چشم خاکستری

آیا مطلب فوق، تحت عنوان شخصیت‌شناسی افراد چشم میشی برایتان مفید بود؟
لطفا نظرات خود با ما در میان بگذاریدکانال یوتیوب پادکست رادیو کارنکن
اینستاگرام پادکست رادیو کارنکن

1 دیدگاه برای “آنچه رنگ چشم میشی درباره شخصیتتان می‌گوید – چشم میشی‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره طراحی مسیر شغلی

طراحی یا بازطراحی مسیر شغلی، به روشی مطمئن و تست‌شده