شخصیت شناسی رنگ چشم میشی – 3 نکته درباره شخصیت چشم میشی ها

شخصیت چشم میشی ها

در این مطلب، نتایج یک تحقیق علمی رو درباره شخصیت شناسی رنگ چشم میشی بازگو می‌کنیم، جزئیات شخصیت چشم میشی ها رو بررسی می‌کنیم و در انتهای مطلب، به معرفی چند تست معتبر شخصیت‌شناسی می‌پردازیم.

1- تحقیقی در دانشگاه Orebro کشور سوئد

در دانشگاه Orebro کشور سوئد تحقیقی انجام شده است که نشان می‌دهد ژن‌هایی که در شکل دادن به لوب‌های پیشانی مغز، دخالت دارند، روی رنگ چشم هم تاثیر می‌گذارند؛ به همین خاطر، دانشمندان، به این نتیجه رسیده‌اند که افرادی که دارای رنگ چشم مشابه هستند، ویژگی‌های شخصیتی یکسانی نیز دارند.

بعلاوه، تاثیر احتمالی رنگ چشم بر سلامتی روانی، میزان تحمل درد و رفتار نیز در این تحقیق بررسی شده است.(+)

2- شخصیت افراد چشم میشی

رنگ چشم میشی رنگی بین رنگ چشم قهوه‌ای و رنگ چشم سبز است. درباره هر یک از این رنگ چشم‌ها مطلبی نوشته شده که می‌تونید برای خوندن اون‌ها از لینک‌های زیر استفاده کنید.

[ مطالب مرتبط : رنگ چشم قهوه‌ای ]
[ مطالب مرتبط : رنگ چشم سبز ]

3-  شخصیت شناسی رنگ چشم میشی دقیق است؟ (معرفی چند تست شخصیت‌شناسی پرکاربرد)

همونطور که می‌بینید شخصیت شناسی از روی رنگ چشم اطلاعات کلی رو در اختیار ما قرار میده. استفاده کردن از بهترین تست‌های شخصیت شناسی جهان مثل MBTI، تست رفتارشناسی DISC و تست Big5، می‌تونند جزئیات بیشتری از شخصیت ما رو به ما نشون بدهند. بعلاوه باعث می‌شوند شناخت بهتری از خودمون و رفتارهامون داشته باشیم. این تست‌ها می‌تونند در انتخاب مسیر شغلی، یافتن استعدادها و بهبود ارتباطات کاری، به ما کمک کنند.

هر کدوم از تست‌های ذکر شده در بالا، حاصل سال‌ها تحقیق بر روی جنبه‌های مختلف شخصیت‌اند؛ برای مثال تست MBTI، حدود ۷۰ سال سابقه داره و تست Big5، حدود ۳۰ سال. می‌تونیم به جای تکیه کردن به نتایج کلی شناخت شخصیت افراد چشم میشی، از تست‌های معتبر و نتایجشون برای بهتر شناختن خودمون، شغل متناسب با شخصیتمون و ایجاد روابط موثرتر با دیگران، استفاده کنیم.

برای دسترسی به این تستها روی لینکهای زیر کلیک کنید:
مطالب مرتبط:

شخصیت شناسی از روی رنگ چشم

شخصیت شناسی رنگ چشم مشکی

شخصیت شناسی رنگ چشم عسلی

شخصیت شناسی رنگ چشم آبی

شخصیت شناسی رنگ چشم خاکستری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه کارنکن به شما

دوره جذاب و کاربردی اشتباهات رایج در طراحی مسیر شغلی

دوره طراحی مسیر شغلی

روشی مطمئن تست‌شده کاربردی برای طراحی و بازطراحی مسیر شغلی