شخصیت شناسی چشم عسلی ها – 3 نکته درباره شخصیت چشم عسلی ها

شخصیت شناسی چشم عسلی ها

در این مطلب، نتایج یک تحقیق علمی رو درباره شخصیت چشم عسلی ها بازگو می‌کنیم، جزئیات شخصیت شناسی چشم عسلی ها رو بررسی می‌کنیم و در انتهای مطلب، به معرفی چند تست معتبر شخصیت شناسی می‌پردازیم.

1- تحقیقی در دانشگاه Orebro کشور سوئد

تحقیقی در دانشگاه Orebro کشور سوئد انجام شد که نشان داد ارتباطی بین رنگ چشم و شخصیت افراد وجود دارد. (+)

رنگ چشم عسلی، نتیجه ترکیب رنگ قهوه‌ای و رنگ زرد مایل به قهوه‌ای (مثل رنگ کهربا) است که معمولا با توجه به زاویه و میزان نور، به رنگ‌های مختلفی دیده میشه. مثل سبز، قهوه‌ای روشن و …

این رنگ چشم فقط در 5% افراد جهان دیده میشه.

2- شخصیت شناسی از روی رنگ چشم عسلی

طبق تحقیقات، چشم عسلی‌ها منحصر به فرد هستند؛ همونطور که رنگ چشم اون‌ها منحصر به فرد هست، شخصیت چشم عسلی ها هم، با هم فرق می‌کنه و نمی‌تونیم بگیم به طور دقیق در چه ویژگی‌های شخصیتی، با هم اشتراک دارند.

شناخت شخصیت چشم عسلی ها کار آسونی نیست؛ اما معمولا مستقل اند. اعتماد به نفس بالایی دارند و در لحظه (بدون فکر قبلی) تصمیم می‌گیرند و عمل می‌کنند.

3-  شخصیت شناسی از روی رنگ چشم عسلی دقیق است؟ (معرفی چند تست شخصیت‌شناسی پرکاربرد)

همونطور که می‌بینید شناخت شخصیت از روی رنگ چشم، اطلاعات دقیقی به ما نمی‌دهد و فقط کلیات رو بیان می‌کنه. استفاده از تست‌های معتبر شخصیت‌شناسی مثل MBTI، تست رفتارشناسی DISC و تست Big5، می‌تونه بیشتر به خودشناسی ما کمک کنه و نتایج این تست‌ها، می‌تونند در پیدا کردن شغل مناسب و ایجاد روابط موثرتر با دیگران مفید واقع بشوند.

برای دسترسی به این تستها روی لینکهای زیر کلیک کنید:

مطالب مرتبط:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هدیه کارنکن به شما

دوره جذاب و کاربردی اشتباهات رایج در طراحی مسیر شغلی

دوره طراحی مسیر شغلی

روشی مطمئن تست‌شده کاربردی برای طراحی و بازطراحی مسیر شغلی