روش‌های کارآفرینی با برنامه نویسی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

کارآفرینی با برنامه نویسی

می‌خواهید کارآفرینی با برنامه نویسی را تجربه کنید؟
کسب‌و‌کار یا استارت‌آپ خود را راه بیندازید؟
اما نمی‌دانید از کجا شروع کنید؟ نگران نباشید، من در این مقاله جادویی به شما خواهم گفت.

در روزگار کنونی ما، وقتی فردی فارغ‌التحصیل می‌شود و دوره‌های مختلف برنامه نویسی را نیز طی می‌کند، تصمیم می‌گیرد که وارد بازار‌کار شود.

بنابراین، کفش آهنی به پا کرده و به دنبال کار می‌رود. هر‌چه زمان می‌گذرد بیشتر متوجه این آشفته‌بازار شده و نا‌امید از خود می پرسد “یعنی این همه سال تحصیل و هزینه، بی‌فایده بود؟”

بعضی از این افراد که موفق به یافتن کار ثابتی نمی‌شوند، تصمیم به شروع کسب‌و‌کار جدید گرفته و می‌خواهند پروژه برنامه نویسی بگیرند.

اما نمی‌دانند از کجا و چگونه باید شروع کنند تا تبدیل به کارآفرین برنامه نویس شوند.
برخی دیگر نیز که شاغل هستند، چون به دنبال اهداف بزرگتری هستند، تصمیم به کارآفرینی می گیرند.

اگر شما هم در یکی از این دسته‌ها قرار دارید در ادامه همراهم باشید…

کارآفرینی با برنامه نویسی - کاریابی

بخش اول:

کارآفرین کیست؟

کارآفرین کسی است که کسب و کار جدید همراه با ریسکی را راه‌اندازی می‌کند. او با هدف کسب سود و سرمایه، از منابع لازم بهره برده تا محصول یا خدمتی به مشتریان ارائه دهد.

در تعریف دقیق‌تر، هر کسی که مشکلات را شناسایی و حل کند و این کار را با خلاقیت، نوآوری، فرصت‌شناسی، ریسک‌پذیری و بدون وابستگی انجام بدهد کارآفرینی کرده است.

کارآفرینی حوزه‌های مختلفی را در بر‌می‌گیرد ولی در این مطلب به کارآفرینی در حوزه برنامه نویسی می‌پردازیم.

نکاتی که کارآفرین برنامه نویس باید به آن‌ها توجه کند:

 • اراده و پشتکاری قوی
 • حوزه برنامه نویسی مناسب برای خود را شناسایی کند
 • عملی کردن ایده‌ها
 • با «تغییر» خود را وفق می‌دهد
 • تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند
 • رقابت در کسب و کار
 • شبکه‌سازی می‌کند
 • تبلیغات کلامی را تقویت می‌کند
 • به دنبال تشکیل یک تیم پر‌انگیزه باشید
کارآفرینی با برنامه نویسی - کارآفرین برنامه نویس

1- اراده و پشتکار قوی

اگر از شرایط فعلی خود ناراضی هستید، باید بدانید که هیچ‌کس جز شما نمی‌تواند این شرایط را تغییر دهد.

یک کارآفرین برنامه نویس، کسی است که از پیشرفت تکنولوژی عقب نمی‌ماند. همیشه آپدیت است و در حوزه‌ی کاری‌اش اطلاعات به‌روزی دارد.


برای آپدیت بودن کافی است روزانه یک تا دو ساعت برای مطالعه‌ی مطالب ‌روز دنیا در حوزه‌ی برنامه‌نویسی وقت بگذارد.


احتمالاً حرف بیل گیتس برایتان حجت است! پس بگذارید برایتان بگوییم که او سالانه 50 کتاب می‌خواند و همیشه توصیه‌اش این است روزی حداقل یک ساعت برای کتاب خواندن وقت بگذارید!


دنیا با سرعت نور در حال پیشرفت است پس برنامه نویس عزیز، اسبت را زین کن که از قافله عقب نمانی!

کارآفرینی با برنامه نویسی - اراده قوی

2- حوزه برنامه نویسی مناسب برای خود را شناسایی کند

کسانی که مویی در برنامه نویسی سپید کرده‌اند در ابتدای کارشان نکات زیر را مد نظر قرار داده‌اند:

 • از تعریف الگوریتم و متغیر تا مفاهیمی مثل شی‌گرایی، تابع‌نویسی، معماری‌ها، استفاده از فریم‌ورک‌ها و… همگی اصل و اساس برنامه نویسی به حساب می‌آیند. اساسی که آینده‌ی برنامه نویسی‌تان را می‌سازد.
 • یک مشکل را در جامعه حل کنید: آیا شکافی در بازار وجود دارد؟ آیا سرویس یا محصولی که می خواهید به بازار عرضه کنید، در حال حاضر وجود دارد؟ اگر تصمیم به انجام این کار دارید، قبل از هزینه و شروع به کار کردن، باید دانش خود را در آن زمینه افزایش دهید.
کارآفرینی با برنامه نویسی - زبان برنامه نویسی دلخواه

3- عملی کردن ایده‌ها

ایده هایتان را در همان لحظه که به ذهنتان می‌رسد یادداشت و سعی کنید آن را عملی سازید، درغیراین صورت ممکن است یک نفر دیگر با همان ایده به موفقیت زیادی برسد. یک نصیحت خوب از مارک زاکر برگ که می‌گوید:

هر فردی ممکن است یک ایده‌ای عالی داشته باشد که دنیا را متحول کند ولی اگر به آن ایمان نداشته باشد هیچ وقت نمی‌تواند این ایده را عملی سازد.

خلاقیت، مهم‌ترین ویژگی یک برنامه نویس موفق است. یعنی این‌طور بگوییم که در بین 1000 برنامه‌نویس، یک برنامه نویس خلاق مثل الماس می‌درخشد و چشم‌ها را به خودش خیره می‌کند.


برای خلاق‌تر شدن در برنامه‌نویسی باید حساسیتان را نسبت به ایده‌های جدید بالا ببرید. از هیچ چیزی به سادگی نگذرید. فرقی نمی‌کند در محل کارتان هستید یا وسط یک مهمانی، اگر چیز جالبی دیدید که پتانسیل تبدیل شدن به کد را داشت، حتماً ایده‌اش را یادداشت کنید.

کارآفرینی با برنامه نویسی -ایده ها

4- با «تغییر» خود را وفق می‌دهد

درهرصورت از تغییر نترسید! مهم نیست تا کجا پیش رفته‌اید اگر برنامه‌تان آن‌طور که باید پیش نمی‌رود با رسیدن به اولین دوربرگردان، دور بزنید.

5- تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کند

انتظار نداشته باشید که در اولین تلاش‌هایتان، کدها با شما راه بیایند و نتیجه‌ی دلخواه را دو دستی تقدیمتان کنند. تنها راه نجات این است که «برنامه‌نویسی مقاومتی» را در پیش بگیرید! و در مقابل هیچ شکستی کوتاه نیایید.


به‌قول بیل گیتس در کتاب «راه پیش‌رو»:

«موفقیت، معلم بسیار بدی است! چون افراد باهوش را اغوا می‌کند که نباید شکست بخورند!»


یادتان باشد که برای یک برنامه نویس کارآفرین، هر شکستی حکم یک چالش را دارد. چالش‌هایی که بعد از پشت‌سر گذاشتنشان تجربه‌های تروتمیزی نصیبتان می‌کنند.

کارآفرینی با برنامه نویسی - تهدید را به فرصت تبدیل کردن

6- رقابت در کسب‌ و‌کار

تجارت، محیطی رقابتی است. وقتی شما احساس راحتی کنید، بقیه جلو می زنند پس شما باید دائماً در حال پیشرفت و تحول باشید.

کاری که بیل گیتس با مایکروسافت در طول سال‌ها انجام داد تا از رقبایش جلوتر باشد.
یک محیط‌ رقابتی ایجاد کنید تا در آن فعالیت کرده و پیشرفت کنید.

کارآفرینی با برنامه نویسی -رقابت

7- شبکه‌سازی می‌کند

یک برنامه نویس موفق بی‌کار نمی‌ماند. درواقع راه و چاه پروژه گرفتن را بلد است. شاید بشود گفت یکی از مهم‌ترین توانایی‌های یک برنامه نویس، توانمندی در ایجاد ارتباطات موثر است.


این روزها هم که راه‌های زیادی برای ارتباط گرفتن وجود دارد، از شبکه‌های اجتماعی گرفته تا عضویت در سایت‌های تخصصی مثل استک‌آورفلو، گیت‌هاب و …!


فقط کافی است روزنه‌ای برای بروز مهارت‌هایتان پیدا کنید و برای شروع ارتباط با افراد تاثیرگذار پیش‌قدم شوید.

کارآفرینی با برنامه نویسی - پروژه کارآفرینی برنامه نویسی

8- تبلیغات کلامی را تقویت می‌کند

سعی کنید به مردم بگویید چه کسی هستید و چه کاری انجام می دهید.
می توانید برای این منظور از موثرترین ابزارهای آنلاین (توییتر، فیس بوک، یوتیوب، LinkedIn) موجود برای معرفی خودتان به مردم استفاده کنید.

برای اینکه تبلیغات دهان به دهان را گسترش دهید می‌توانید از روش‌های مختلف مانند شبکه‌های اجتماعی، وبلاگ نویسی، روابط عمومی (PR)، سخنرانی و… استفاده کنید.

9-به دنبال تشکیل یک تیم پر‌انگیزه باشید

داشتن یک تیم پر انگیزه و متخصص بیش از هر چیز دیگری می‌تواند به شما در جهت رشد کسب و کار (استارتاپ) و کارآفرینی کمک کند. راه‌های گوناگونی برای تشکیل یک تیم قوی استارتاپی وجود دارد:

 • دوستان برنامه نویس شما
 • همکارانی که قبل از تشکیل استارت‌آپ در سازمانی با‌هم مشغول به‌کار بودید.
 • استفاده از شبکه اجتماعی استارتاپ فلای (شبکه اجتماعی تشکیل تیم استارتاپی و شبکه سازی)
کارآفرینی با برنامه نویسی - تیم استارت‌آپ

بخش دوم:

استارت‌آپ چیست؟

خوشحالم که قصد دارید دست به کار بزرگی بزنید. می‌خواهید به دنیای رو به رشد کارآفرینان بپیوندید و کسب و کار خودتان را بسازید.

در معرفی کارآفرینان برنامه نویس، با واژه استارت‌آپ بارها مواجه شدیم. پس بیایید کمی در این خصوص صحبت کنیم.

کارآفرینی با برنامه نویسی - استارت‌آپ

استیو بلنک در تعریف استارتاپ این‌طور می‌گوید:

تعریف استارتاپ به نظر من این است که یک فرد یا گروهی در تلاش هستند تا یک ایده را شکل بدهند و سپس این ایده را با هدف تبدیل‌شدن به یک مدل کسب و کار پایدار اجرا کند.

کارآفرینی با برنامه نویسی - استخدام در استارت آپ ها

برای کارآفرینی با برنامه نویسی ، فرد کارآفرین با همراهی چند تن از همکاران و دوستانش تیم و استارت‌آپی راه‌اندازی می‌کند.

برنامه نویسان دیگر، می‌توانند در این استارت‌آپ­‌ها استخدام شده و فعالیت کنند. محیط­‌های استارت‌­آپی فعال، پویا و جوان هستند و فرصت مناسبی برای رشد فراهم می‌­کنند.

در این محیط­‌ها تعامل زیادی بین اعضا وجود دارد و انگیزه زیادی نیز برای رشد وجود خواهد داشت.


ارتقای شغلی در اداره‌ها، شرکت‌ها، استارتاپ‌ها و… با افزایش درآمد همراه است. وقتی شما از یک برنامه نویس معمولی به یک برنامه نویس ارشد یا مدیر پروژه ارتقا پیدا می‌کنید، درآمد و مزایای بیشتری نیز خواهید داشت.

بهترین زبان برنامه نویسی برای یک استارت‌آپ

بهترین زبان برنامه نویسی برای استارت‌آپ من چیست؟ این اولین سوالی است که از خود در شروع کار استار‌ت‌آپتان می‌پرسید.

از آن‌جایی که شما در مسیر کارآفرینی با برنامه نویسی قدم گذاشته‌اید، انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای یک استارت‌آپ می‌تواند بسیار تاثیر‌گذار باشد.

اگر می‌خواهید در اتاقی پر از مهندس یک میدان جنگ واقعی به راه بیاندازید، بپرسید، کدام زبان برنامه نویسی از بقیه بهتر است؟ بله حدس‌تان درست است، کار به بحث و جدل می‌رسد. پس راه‌حل چیست؟

برای کمک به شما کارآفرین برنامه نویس در تصمیم گیری برای انتخاب زبان مناسب، نظر شش مدیر و مدیر اجرایی، در بین برنامه نویسان ومدیران بازاریابی، را درباره‌ی این موضوع پیچیده بررسی کرده و در این مطلب آوردم.

اولین مدیر : Tom Stuart(مدیر ارشد شرکت FutureLearn)

کارآفرینی با برنامه نویسی -language

نظر من این است که برای انتخاب بهترین زبان برنامه نویسی برای یک استارت‌آپ، بهترین کار در وهله‌ی اول انتخاب درست برنامه نویس است و بعد از آن در مرحله‌ی دوم زبان برنامه نویسی.

چون یک برنامه نویس خوب و حرفه‌ای برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید، اگر به او زمان و انگیزه کافی بدهید، بسیار مشتاق خواهد بود. بنابراین برای انتخاب زبان برنامه نویسی دستتان بازتر است.

توسعه‌دهندگان نرم افزار با رضایت کامل می‌توانند، تمام روز درباره‌ی اینکه کدام زبان برنامه نویسی برای ساخت اپلیکیشن مناسب‌تر است، بحث کنند. اما مساله‌ای که اهمیت دارد مهارت یک برنامه نویس است.

ما با دارا بودن یک تیم متخصص از برنامه نویسان که به زبان برنامه نویسی خاصی مسلط هستند، می‌توانیم در بازار‌کار بدرخشیم حتی اگر آن زبان، بهترین و داغ‌ترین زبان برنامه نویسی حال حاضر نباشد.

دومین مدیر: Gregory Golinski (متخصص و برنامه نویس سئو)

کارآفرینی با برنامه نویسی -php

هر دو زبان Ruby و PHP برای انتخاب به عنوان بهترین زبان برنامه نویسی برای یک استارت آپ عالی هستند.

زبان‌ PHP و فریم‌ورک رایگان آن به نام Laravel بسیار قدرتمند و تاثیر گذار هستند و زبان Ruby برای شروع و کمک به بالا رفتن سرعت کار بسیار راحت است.

کارآفرینی با برنامه نویسی -ruby

من بر این باورم که زبان برنامه نویسی Ruby برای ساخت یک وب‌سایت از ابتدا بسیار مناسب است و تکنولوژی قابل ارتقا آن، تمام مواردی را که برای ساخت یک وب‌سایت نیاز دارید، به شما می‌دهد.

این زبان همچنین بسیار منطقی است و می‌تواند تمام رویاهای برنامه نویسان را به حقیقت نزدیک کند. بنابراین دلیل اینکه وب‌سایت‌هایی مثل Airbnb و Twitter با این زبان نوشته شده‌اند، مشخص است.

و اما نکاتی که درباره‌ی PHP وجود دارد این است که، به وسیله‌ی آن می‌توان وب‌سایت‌های وردپرس را سفارشی کرد، می‌توان تم‌ها و پلاگین‌های آنها را تغییر داد تا کاملاً منحصر به فرد به نظر برسند. ترکیب WordPress و PHP برای یک استارت‌آپ می‌تواند، ترکیب بسیار قدرتمندی باشد.

مدیر سوم : Jonathan Danylko (برنامه نویس)

به هر زبانی که تسلط دارید شروع کنید. اگر در سی‌شارپ استاد هستید، لزومی ندارد یادگیری زبان PHP را فقط به این دلیل که گستره‌ی خوبی دارد، شروع کنید.

هم‌چنین بخش بزرگی از اینترنت با ASP.NET و زبان PHP ساخته شده‌است. اگر شما مدیر یک استارت‌آپ هستید و می‌خواهید با سرعت بالاتری به اهداف خود برسید و بهترین زبان برنامه نویسی برای یک استارت‌آپ را انتخاب کنید. ۴ شرایطی که در آن قرار می‌گیرید را برایتان شرح می‌دهم:

۱- زبان برنامه نویسی برای مشتری‌ها اهمیتی ندارد. تمام آن چیزی که مشتری‌های شما می‌بینند وب‌سایت شماست. اگر برایشان مفید باشید و مشکلی از آنها حل کنید، دوباره به وب‌سایت شما سر خواهند زد.

۲- زبان برنامه نویسی بسیار اهمیت دارد، اگر که خود شما یک برنامه نویس نباشید و از یک وب‌سایت مانند وردپرس استفاده کنید، در برخی مواقع به کسی نیاز دارید، تا تغییرات و اصلاحات لازم را به مرور زمان برای شما انجام دهد. چون در یک وب‌سایت همیشه مواردی برای رسیدگی هست.

۳- به ساده‌ترین مسیر نگاه کنید. اگر شما مهارت خوبی در سی‌شارپ دارید، لزومی ندارد که آموزش برنامه نویسی PHP را شروع کنید.

۴- تولید یا خریدن؟ سیستم مدیریت محتوا می‌تواند نیازهای اولیه یک سایت را پشتیبانی کند. یک وبلاگ، یک فروشگاه آنلاین و سایر موارد. اما اگر شما ویژگی‌های خاصی مد نظر دارید، ممکن است به توسعه یا طراحی سایت بر اساس همان ویژگی نیاز پیدا کنید که در این صورت برای طراحی به برنامه نویس نیاز دارید.

مدیر چهارم : Shoaib Rehman (توسعه دهنده وب)

کارآفرینی با برنامه نویسی -java

برای تجارت الکترونیک و وب‌سایت‌های شبکه‌های اجتماعی، چهارگانه LAMP ( کوتاه شده ۴ کلمه  PHP ,MySQL-Server ,Apache ,Linux می باشد) می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای شروع باشد.

زبان برنامه نویسی PHP برای نوشتن وب‌سایت‌ها طراحی شده‌است.
این زبان هم در شروع و هم برای کار بسیار آسان است و هزینه نگهداری آن نسبت به سایر زبان‌های برنامه نویسی سطح بالا پایین‌تر است.

برخی ویژگی‌ها از تکنولوژی هستند که به عقیده‌ی من، انتخاب نوع زبان برنامه نویسی مورد استفاده نیز به این سبک‌ها بستگی دارد.

برای دانلود آموزش زبان جاوا روی دکمه زیر کلیک کنید.

مدیر پنجم : John Rooney (مدیر دیجیتال مارکتینگ Klood)

اگر بودجه، زمان و منابع، مساله باشند، پلتفرمی پیش ساخته و متن باز که می‌تواند به سادگی اصلاح شود، بهترین انتخاب است.


برای استارت‌آپ‌هایی که زمان و منابع در ابتدای کار برایشان محدود است، زبانی که گزینه‌ها و قابلیت‌های بیشتری داشته باشد، کارآمدتر است.

انتخاب شما برای تجارت الکترونیک به موقعیت، بودجه، زمان، منابع و قابلیت‌هایی که برایتان اهمیت دارد، بستگی خواهد داشت.

کارآفرینی با برنامه نویسی -magento

پلتفرم متن باز Magento گستره‌ی وسیعی از ویژگی‌ها را دارد که می‌توانند پلاگین‌ها و ضمیمه‌های کاملی را فراهم کنند.

مدیر ششم : Nick Kamyshan (مدیر عامل شرکت Chanty)

امروزه بسیاری از استارت‌آپ‌ها از زبان‌‌های پایتون، جاوا، رابی، سی، سوئیفت، جاوا اسکیریپت و پی اچ پی استفاده می‌کنند.

البته اگر می‌خواهید از درآمد دلاری پایتون سر در بیاورید، خواندن مقاله “چرا برنامه نویسان پایتون در جهان محبوب‌اند و پولدار؟” خالی از لطف نیست.

هیچ معیار و ملاکی برای سنجش زبان برنامه نویسی وجود ندارد.
در اینجا مواردی را ذکر می‌کنم که می‌توانند در گرفتن تصمیم نهایی شما موثر باشند. این موارد را بسنحید.

۱- محیط اجرای نرم افزار که شامل سیستم پشتیبانی، هماهنگی با سخت افزار، نوع مشتری‌های آینده‌ی شما است.
۲- نوع دیتابیس
۳- سرعت انتقال اطلاعات (زبان برنامه نویسی را انتخاب کنید که بیشترین قدرت و سرعت انتقال اطلاعات را داشته باشد.)
۴- ارائه نمونه اولیه در مراحل مختلف توسعه
۵- سرعت و قابلیت اجرا
۶- زبان برنامه نویسی مورد نظرباید امکان ارتقا پروژه‌ها را در هر مرحله از توسعه ارائه دهد.

بخش سوم

نگاهی به زندگی 3 تن از بهترین کارآفرینان برنامه نویس در ایران که می‌گویند با برنامه نویسی کارآفرین شدم

1- وحید رجبلو، موسس استار‌ت‌آپ توانیتو

کارآفرینی با برنامه نویسی - کارآفرین برنامه نویس

وحید رجبلو یکی از جوانان خوش فکر و کارآفرین در عرصه برنامه نویسی است.
با وجود ناتوانی جسمی، کارهای بزرگی انجام داده که از او به عنوان استیون هاوکینگ ایران یاد می‌شود.

98 درصد وجود وحید رجبلو را بیماری SMA گرفته ولی با همان 2 درصد، کارهایی کرده کارستان.
وحید رجبلو، موسس استارت آپ توانیتو است.

او سرپرستی یک تیم 12 نفری استارت‌آپی را بر عهده دارد و حدود 200 سایت را طراحی و راه‌اندازی کرده است.

وحید رجبلو یک استعداد کم‌نظیر است. چهره خندانی که اکنون در فهرست یکی از جوانان برتر جهان قرار دارد.

2- نازنین دانشور، موسس سایت تخفیفان

زنی که رویاهایش را در دنیای صفر و یک ساخت!
کارآفرینی با برنامه نویسی - نازنین دانشور

«نازنین دانشور» برای صدها هزار نفری که تا امروز میلیون‌ها کوپن از تخفیفان خریده‌اند، نام آشنایی‌ست.

زن جوانی که حدوداً ۳۵ سال سن دارد و در تمام این سال‌ها سرسختی را به سازش ترجیح داده‌است.

وی به تازگی در سی‌و‌دومین نشست کنفدراسیون اتاق‌های بازرگانی‌و‌صنعت آسیا و اقیانوسیه cacci به عنوان برترین جوان کارآفرین برگزیده‌شد.

این کارآفرین تهرانی می‌گوید “یکی از معدود مزایای تحریم‌ها، ایجاد فرصت‌های تقریباً بدون‌مرز برای بومی‌سازی وب‌گاه‌های پربازدید مثل یوتیوب و پی‌پال است.

بازار هدف او ایرانیان زیر ۳۰ سال هستند، که این بازه‌ی سنی دو سوم جمعیت ایران را در برمی‌گیرد و شیفته‌ی هرگونه تسهیلات امروزی هستند که اینترنت بتواند در اختیار آنان بگذارد. محبوبیت وب‌گاه تخفیفان، مانند همتایان غربی‌اش، در تخفیف روزانه‌ی رستوران‌ها، سینماها، مراکز ورزشی، اسکی و حتی پینت‌بال است.

3- اسد صفری، مربی تحول چابک سازمان و تیم های نرم افزاری

کارآفرینی با برنامه نویسی -اسد صفری

اسد صفری مربی و تسهیل‌گر تفکر چابک است.
کار خود را در اوایل سال 1381 در صنعت توسعه نرم افزار شروع کرد.
در زمینه‌های مختلفی مثل کدنویسی، تحلیل‌و‌طراحی و مدیریت در پروژه ها و شرکت‌های نرم افزاری کار کرده‌است.


تخصص اصلی او پیاده سازی تفکر چابک برای سازمان های توسعه نرم افزار و تیم‌سازی (کارتیمی) می‌باشد.
هم اکنون به عنوان مربی پروژه تیم Simplicity مربوط به شرکت PCI فرانسه در ایران فعالیت می‌کند.


علاوه بر این به عنوان مشاور و مربی، مدرس پیاده‌سازی تفکر چابک برای سازمان و افراد نیز فعالیت دارد.

نتیجه‌گیری

هدف من ارائه راه‌کارهایی به کارآفرینان برنامه نویس است تا از این طریق بتوانند برای کارآفرینی با برنامه نویسی اقدام کنند.

هم‌چنین انواع زبان‌های برنامه نویسی برای شروع یک استارت‌آپ برنامه نویسی را معرفی کردم.

علاوه‌بر‌این آموختیم نوع زبان برنامه نویسی برای مشتری اهمیتی ندارد.
مسئله مهم مهارت برنامه نویس در زبانی است که به آن تخصص دارد تا بتواند در کارش بدرخشد.

مطالبی که به آموختن آن در مسیر برنامه نویسی نیاز داریم…

مسیر اصلی موفقیت کارآفرینان برنامه نویس

حالا که سری به سرزمین برنامه‌نویسان کارآفرین زدیم نوبت به آن می‌رسد که ببینیم این کارآفرینان عزیز چگونه پولدار می‌شوند. من مقاله زیر را برای پی بردن به این موضوع پیشنهاد می‌کنم.

درآمد دلاری یا ریالی؟!

برای کسب درآمد دلاری با برنامه نویسی باید از کجا شروع کنیم؟ نگران نباشید! به شما در مقاله زیر گفته خواهد شد.

با مطلب زیر سری به دنیای زبان‌های برنامه نویسی بزنیم و ببینیم اوضاع برنامه‌نویسان در ایران چگونه است.

درآمد دلاری و ریالی یک مار خوش‌ خط‌‌‌ و خال

برای اینکه بدانید زبان برنامه نویسی پایتون چقدر کارآمد و محبوب و پولساز است، خواندن مطلب زیر را پیشنهاد می‌دهم.

سری به دنیای دلاری طراحان سایت بزنیم!

از آن‌جایی که برنامه‌نویسی و طراحی سایت لازم و ملزوم یکدیگر هستند، خواندن مطلب زیر خالی از لطف نیست تا از درآمد دلاری طراحان سایت مطلع شوید.

پولدار شدن در دنیای C#

C# از زبان‌های برنامه نویسی نزدیک به PHP است و یادگیری آن از واجبات برنامه نویسی است. پس با من همراه باشید با مقاله جذاب زیر:

شما دوست عزیزی که تصمیم به کارآفرینی با برنامه نویسی گرفته‌ای!
به من اعتماد کن و همین حالا، تلفن، کامپیوتر و هر چیزی که حواست را پرت می‌کنه را خاموش کن.
درب اتاقت را ببند و شروع به یادداشت کردن کن.
بنویس که زندگی ایده‌آلت در سه‌ یا پنج سال آینده چطور به‌ نظر خواهد رسید.
منم خوشحال میشم‌ از آرزوهاتون بدونم. پس آرزوهاتون رو تو کامنت باهام در میون بگذارید.4 دیدگاه برای “روش‌های کارآفرینی با برنامه نویسی که هیچ‌کس به شما نمی‌گوید!

 1. آرتامن گفته:

  مطلب خیلی متفاوت و در عین حال خیلی خوبی بود.
  اما در مورد بخش‌های از مطلب برای مثال:
  در قسمت مدیر دوم که زبان‌های برنامه نویسی رو توصیه می‌کنند و نظر میدند شما از Laravel به عنوان یک زبان یاد کردید.
  و گفتید زبان‌های برنامه نویسی مانند PHP و Laravel
  در واقع اگر یه سری به Laravel.com بزنید و تایتل سایت رو مشاهده کنید می‌بینید که نوشته شده یک فریم‌ورک(کتابخانه) از PHP برای صنعتگران وب
  هر زبان برنامه نویسی ده‌ها کتابخانه داره که با استفاده از اون دیگه برنامه نویس لازم نیست وقت خودش رو برای مسائلی مثل کد زدن بیشتر و امنیت اون بخش کد بزاره و در زبان ساده یک جور میانبر محسوب میشه.
  این در قسمت‌های دیگه هم تکرار شده بود برای مثال LAMP رو هم به عنوان یک زبان برنامه نویسی معرفی کردید و گفتید زبان برنامه نویسی LAMP
  ولی در کل مطلب خیلی خوبی بود و ایده ساختار نوشته جالبی داشت.
  موفق باشید.

  • نسترن رهنما گفته:

   ممنونم از نظر سازندتون
   چون مقاله زبان اصلی بود هدفم این بود دقیقا عین جمله راوی رو منتقل کنم و خب شاید بهتره خیلی از کلمات تخصصی ترجمه نشن …ولی خوشحالم از نگاه تخصصی شما حتما سعی میکنم واژه های تخصصی رو بکار ببرم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *