بهترین پادکست های اقتصادی | رویدادهای دنیای اقتصاد را از زبان پادکست‌ها بشنوید

بهترین پادکست های اقتصادی
2.3/5 - (3 امتیاز)

مطمئن هستم که گوگل این روزها مرتب دارد به سؤالاتی از این قبیل پاسخ می‌دهد: بهترین پادکست‌های آموزشی؟ بهترین پادکست های اقتصادی؟ بهترین پادکست‌های بورس؟ و بهترین پادکست های کسب و کار.

بدون شک همه شما می‌دانید پادکست چیست؟ مدتی‌ست که بازار گوش سپردن به انواع پادکست‌ها داغ داغ است. از پادکست داستانی گرفته تا پادکست اقتصادی.

خلاصه که همه به دنبال شنیدن بهترین و به اصطلاح «کار راه بندازترین» پادکست‌ها هستند.

می‌دانید چرا این را می‌گویم؟

این روزها برخلاف گذشته وقتی دوستانم را با داشتن یک هندزفری در گوششان می‌بینم و می‌پرسم: “چه آهنگی گوش می‌دی؟”، آن‌ها پاسخ می‌دهند: “آهنگ نیست، پادکسته”.

یا همین چند روز پیش، یکی از دوستانم در استوری صفحه اینستاگرامش از مخاطبان خود خواسته بود به او پادکست خوب معرفی کنند.

نمونه‌های بسیار زیاد دیگری هم هستند که با آن‌ها برخورد داشته‌ام. جای قشنگ قضیه به نظر من این است که اتفاق خوشایندی رخ داده است. چراکه این‌ها نشان می‌دهند افراد جامعه از فرصت‌های خود به خوبی استفاده می‌کنند.

و اما یکی دیگر از مسائل همواره داغِ هر محفل که قطعاً هر ایرانی احساس می‌کند به خوبی آن را از بَر است، مباحث اقتصادی‌ست.

مگر می‌شود به مهمانی بروی و افراد فامیل در جمع خانوادگی از اقتصاد، بورس، کسب‌وکار، تورم، بالا پایین شدن دلار و … صحبت نکنند.

البته که گاهی داغی بیش از حد این مسئله، منجر به سوختگی و جَر و بحث می‌شود. 😂😂 چون معمولاً مباحث اقتصادی پیچیده هستند و نمی‌توان به راحتی آن‌ها را تحلیل کرد.

خب بیایید این دو موضوع را تلفیق کنیم تا به قول معروف یک تیر و دو نشان بزنیم.

تیرِ « گوش دادن به پادکست اقتصادی» را از چله کمان رها کنید. نتیجه اینکه هر دو نشانِ «بهره‌وری مناسب از وقت» و «قرار گرفتن در جریان مسائل اقتصادی» شکار می‌شوند. 🎡🎡

شروع کار با من و ادامه‌اش با شما.

من در اینجا

قصد دارم در مورد (‌پادکست + موضوعات مربوط به حوزه‌ اقتصاد = پادکست اقتصادی) برایتان بگویم. همچنین تعدادی از بهترین پادکست های اقتصادی را معرفی کنم.

اگر احساس می‌کنید گوش‌هایتان تشنه شنیدن پادکست‌ اقتصادی است، با من همراه باشید. سپس در پایان این مطلب تصمیم بگیرید که کدام یک از بهترین پادکست های اقتصادی معرفی شده را برای شنیدن انتخاب می‌کنید.

من در اینجا قصد دارم در مورد (‌پادکست + موضوعات مربوط به حوزه‌ اقتصاد = پادکست اقتصادی) برایتان بگویم. همچنین تعدادی از بهترین پادکست های اقتصادی را معرفی کنم.

اگر احساس می‌کنید گوش‌هایتان تشنه شنیدن پادکست‌ اقتصادی است، با من همراه باشید. سپس در پایان این مطلب تصمیم بگیرید که کدام یک از بهترین پادکست های اقتصادی معرفی شده را برای شنیدن انتخاب می‌کنید.

فهرست مطالب

عنوان بخش‌های مختلف این مطلب در اینجا لیست شده‌اند. برای مطالعه راحت‌تر مطلب، روی هر عنوان که کلیک کنید، به متن مربوط به همان بخش انتقال داده می‌شوید. 😊😊

چرا باید به پادکست اقتصادی گوش دهیم؟

شاید بهتر است قبل از اینکه پاسخ این سؤال را بدهیم، از خود بپرسیم اصلاً چرا باید به پادکست گوش دهیم؟

با مطالعه مطلب زیر می‌توانید به پاسخ این سؤال برسید:

یا اصلا چرا وقت خود را صرف شنیدن پادکست‌های اقتصادی کنیم؟

به این دلیل که همه افراد جامعه از جمله من و شما، هرکدام به نحوی نتیجه رخدادهای حوزه اقتصاد را در زندگی خود لمس می‌کنیم. پس نمی‌توانیم نسبت به آن‌ها بی‌تفاوت باشیم. روند زندگی بسیاری از ما وابسته به این اتفاقات است.

بنابراین لازم است اطلاعات بیشتری در مورد آن‌ها کسب کنیم و با دیگران به تحلیلشان بپردازیم.

خب پادکست‌‌های اقتصادی دقیقاً می‌خواهند به شما در راستای رسیدن به همین هدف کمک کنند.

برخی از این پادکست‌ها کاملاً جنبه آموزشی دارند و مفاهیم حوزه اقتصاد را به شما یاد می‌دهند؛ یعنی سعی می‌کنند تعاریف و مفاهیم سخت اقتصادی را مانند یک معلم قدم به قدم به شما  آموزش دهند.

برخی از آن‌ها دیدگاه آموزشی به مسئله ندارند. اما به طور تخصصی به تحلیل و بررسی رخدادهای اقتصادی روز می‌پردازند. یعنی پیچیدگی‌ها را از میان برداشته و  به زبانی ساده به شما می‌گویند که در آن سوی هر مسئله چه می‌گذرد.

بیشتر بخوانید: نقش پادکست در آموزش

خب شاید باز هم بپرسید به چه دردی می‌خورد؟

کمی تأمل کنید و با من همراه باشید. در بخش بعدی یعنی معرفی بهترین پادکست های اقتصادی، دوباره در این مورد صحبت خواهم کرد.

بهترین پادکست های اقتصادی فارسی

در وهله اول سری بزنیم به برخی از بهترین پادکست های اقتصادی فارسی زبان که به همت هم‌وطنان خودمان تولید و منتشر می‌شوند.

۱. سکه، از بهترین پادکست های اقتصادی که نمی‌گذارد سرتان کلاه بگذارند

پادکست اقتصادی سکه، یکی از بهترین پادکست های اقتصادی

سکه به قول خودش یک پادکست اقتصادی برای غیراقتصاددان‌هاست! و جزو محبوب ترین پادکست های فارسی در این حوزه است.

داستان از آن‌جا شروع شد که دکتر مهدی ناجی، استاد اقتصاد دانشگاه تهران و تعدادی از دانشجوهایش، تصمیم گرفتند از اقتصاددانان دعوت کرده و درباره مسائل متنوع این حوزه در ایران صحبت کنند.

پادکست سکه در واقع نتیجه تمام این گفت و گوهاست که در قالب فایل‌های صوتی منتشر می‌شوند.

به نظر می‌آید این روی سکه و آن روی سکه تفاوتی ندارد. در واقع استثناءً این سکه یک روست. چون صداقت دارد و در بحث‌هایش جهت‌گیری نمی‌کند.

یادتان باشد که سکه به شما نمی‌گوید سکه روی سکه بگذارید. سکه قرار است از طریق مصاحبه و گفتگو با متخصصین، مسائل اقتصادی را به طور قابل فهم برایتان شرح دهد.

اگر به سایت این پادکست مراجعه کنید، می‌توانید مجله سکه را نیز ورق بزنید. در این مجله، آن‌ها به سراغ مطالب و مستندات مربوط به اپیزودهای پادکست می‌روند. همچنین در مورد سؤالاتی که ذهن مخاطبان را به خود مشغول کرده‌اند، صحبت می‌کنند.

این پادکست اقتصادی به طور کلی شامل ۴ فصل است. ۴ فصلی که در آن‌ها موضوعات متنوعی از قبیل سیاست‌گذاری‌های اقتصادی ایران، نفت، دغدغه‌های روز جامعه ایرانی مثل مسائل مربوط به بودجه و … تحلیل شده‌اند.

تا به حال ۵۶ اپیزود از این پادکست منتشر شده‌ است.

مهدی ناجی (میزبان یکی از بهترین پادکست های اقتصادی) در همین نزدیکی!

راستی قبل از ادامه داستان، بگذارید از شما بپرسم آیا می‌دانید الان کجا هستید؟

می‌دانستید چند صفحه آن‌طرف‌تر، در رادیو کارنکن، آدم‌هایی که با شغلشان زندگی می‌کنند، داستان مسیر پر فراز و نشیب خود را بیان می‌کنند؟ آدم‌هایی که پس از تلاش هدفمند به آنچه می‌خواستند رسیده‌اند و به شغلشان عشق می‌ورزند.

 بله ما خودمان اینجا یک پا، پادکست درست و حسابی داریم. در قسمت‌های ۳۷ و ۳۸ رادیوکارنکن با استاد مهدی ناجی در مورد علم اقتصاد صحبت کرده‌ایم. این دو قسمت شاید برای شما نقطه شروع خوبی در آشنایی با علم اقتصاد باشد. 

چرا به پادکست اقتصاد سکه گوش دهیم؟

خب یادتان هست گفتم کمی تأمل کنید تا در این بخش باز هم بگویم چرا باید به پادکست اقتصادی گوش دهیم؟

زمانی‌که من در سایت مربوط به پادکست اقتصادی سکه گشت و گذار می‌کردم، به یک بخش بسیار جالب با عنوان «چرا پادکست سکه را بشنویم؟»برخورد کردم. به نظرم چند جمله از متن این بخش به شدت آدمی را به تفکر و تأمل وا می‌داشت.

این متن که به قلم محمد فاضلی یکی از اساتید دانشگاه شهید بهشتی نوشته شده است را می‌توان اینگونه خلاصه کرد:

پوپولیست‌ها برای کلاه‌برداری از مردم، مسائل پیچیده را ساده نشان می‌دهند.

پوپولیسم در حوزه اقتصاد را می‌توان از خطرناک‌ترین انواع آن دانست. در واقع اینکه پدیده‌های پیچیده‌ای از قبیل تورم، رکود، بیکاری و … با واژه‌های ساده توضیح داده شوند خطرناک است.

بنابراین نشان‌دادن میزان پیچیدگی‌ واقعیت مسائلی که با آن‌ها روبه رو هستیم، یکی از روش‌های مقابله با انواع پوپولیست‌هاست.

گوش دادن به پادکست‌هایی چون سکه کمک می‌کند تا خودتان هم به پیچیدگی‌های حکومت‌داری واقف شوید. عمیق‌تر بیندیشید، کم‌تر وعده بدهید و کم‌تر دیگران را به دردسر بیندازید.

همچنین یاد بگیرید چگونه مسائل را برای مردم توضیح دهید و با آن‌ها به گفتگو بپردازید.

نکته مهم دیگر اینکه متوجه می‌شوید، درست است که شما از بسیاری مسائل سر در می‌آورید؛ اما  آدم‌های دیگری هم هستند که درس خوانده‌اند، بیشتر از شما و رفقایتان می‌فهمند و بیش از شما انگیزه ساختن ایران را دارند.

خواندن تک تک این جملات من را به فکر فرو بردند. وقتی این متن را خواندم، احساس کردم عوامل تولیدکننده این پادکست، دغدغه‌های من را فهمیده‌اند.

در واقع آن‌ها در گفتگوهایشان دقیقاً به دغدغه‌ها و نگرانی‌های من و امثال من می‌پردازند.

پس شاید باید از خودم بپرسم چرا به آن‌ها گوش ندهم؟ شما چطور فکر می‌کنید؟

۲. پادکست غیراقتصادی دایجست، از بهترین پادکست های اقتصادی

پادکست دایجست

وجه تشابه این پادکست و بیسکوئیت‌های دایجستیو، نام آن‌هاست. Digest به معنی هضم کردن است.

این پادکست به قول خودش، مسائل نسبتاً پیچیده دنیای اطراف ما را به زبانی ساده توضیح می‌دهد.

در واقع دایجست، سعی می‌کند مفاهیمی را که ژرفای معنایی عمیقی دارند و کم‌تر توسط عموم جامعه درک شده‌اند، هضم کند و به گوش مخاطبان برساند.

در این راستا از روایی‌پردازی و اصول ساده‌سازی نیز استفاده می‌کند.

احتمالاً با همین توضیحات متوجه شده‌اید که دایجست، صرفاً یک پادکست اقتصادی نیست اما موضوع تعدادی از اپیزودهای آن از میان موضوعات روز دنیای اقتصاد انتخاب شده‌اند.

همین اپیزودها، آن را به یکی از بهترین پادکست های اقتصادی تبدیل کرده است. به همین دلیل به نظر من دایجست، از بهترین پادکست های اقتصادی غیراقتصادی است که اتفاقاً آن را به عنوان یکی از بهترین پادکست های فارسی در حوزه علم و تکنولوژی نیز می‌شناسند.

نکته مهم این است که دایجست به طور کلی بی‌طرف است و  همه چیز را بدون سانسور بیان می‌کند.

اپیزودهای اقتصادی دایجست

شماره و عناوین قسمت‌های دایجست که در مورد اقتصاد است عبارتند از:

 • ۳: هر آن چیزی که باید از بیت‌کوین بدانید
 • ۶: پول‌شویی
 • ۹: ماشین اقتصاد چگونه کار می‌کند؟
 • ۱۲: ماجرای فروپاشی اقتصادی-سیاسی در ونزوئلا
 • ۱۴: تاریخچه و تکامل پول (بخش اول)
 • ۱۵: تاریخچه و تکامل پول (بخش دوم)
 • ۲۳: بررسی سیستم‌های اقتصادی
 • ۳۱: بازار سرمایه (بورس)
 • ۳۴: بازآفرینی سرمایه‌داری

به نظر می‌آید یکی از محبوب‌ترین اپیزودهای این پادکست، همان اپیزود بررسی سیستم‌های اقتصادی است.

بیشتر بخوانید: پادکست بیمه – معرفی 4 پادکست بیمه ای مفید

۳. پادکست اقتصادی تیمچه

پادکست اقتصادی تیمچه

تیمچه دقیقاً یک پادکست اقتصادی است که هربار موضوعی را از دیدگاه اقتصاد به شما توضیح می‌دهد.

این پادکست سعی دارد تعاریف علمی حوزه اقتصاد را با مثال‌هایی از میان اتفاقات روزمره روایت کند. معمولاً تیمچه موضوعاتی که کمتر مورد توجه و بررسی قرار گرفته‌اند را مورد هدف قرار می‌دهد.

این پادکست به صورت پرونده‌ای منتشر می‌شود. هر پرونده ممکن است ۲ یا ۳ اپیزود را شامل شود.

اگر علاقه به فوتبال دارید شاید برایتان جالب باشد که تیمچه در یک اپیزود، به فوتبال ملی از دیدگاه اقتصادی و برنامه‌ریزی مدیریتی نگاه کرده است. این اپیزود با عنوان «داستان فوتبال» منتشر شده است.

به نظر من تیمچه یعنی یک تیم کوچک که قرار است برای تحقق اهداف خود در مسیری ارزشمند قدم بردارد.

۴. پرسه‌زنی در بازار، یک پادکست اقتصادی برای گشت و گذار در بازارهای سرمایه‌گذاری

پادکست اقتصاد پرسه‌زنی در بازار، یکی از بهترین پادکست های اقتصادی

پرسه‌زنی یک پادکست افتصاد است که به کمک آن می‌توانید در بازارهای سرمایه‌گذاری پرسه بزنید. چرا که مهدی، تولیدکننده این پادکست، در مورد مفاهیم مربوط به بازار سرمایه و رویدادهای روز آن صحبت می‌کند.

پرسه‌زنی در بازار به گونه‌ای است که هر شنونده غیرمتخصص، بتواند رویدادها و مفاهیم بازار را به خوبی درک کند.

البته مهدی معتقد است که این پادکست آموزشی نیست. او متخصص اقتصاد نیست اما همیشه به دلیل علاقه‌اش درباره آن مطالعه می‌کند.

او با تولید این پادکست لذت فهم مسائل اقتصادی را به دیگران هدیه می‌دهد. همچنین تا حدی خودش را هم در درک مفاهیم اقتصادی و بیان آن به زبان ساده محک می‌زند.

۵. پادکست اقتصاد ایران در گذار از بحران

پادکست اقتصاد ایران در گذر از بحران ها، یکی از بهترین پادکست های اقتصادی

پادکستی‌ست که در آن سید محمد صادق الحسینی و علی مروی، دو تحلیلگر اقتصادی به مباحثه در مورد وضعیت اقتصاد ایران می‌پردازند.

هر دو متخصص و تحصیل کرده در زمینه اقتصاد هستند. اگر بیوگرافی آن‌ها را ببینید، سوابق درخشانی چه از نظر اجرایی و چه از نظر علمی-تحقیقاتی در آن خواهید دید.

شاید با کتاب‌هایی که محمد صادق الحسینی در این حوزه تألیف یا ترجمه کرده است آشنا باشید.

معمولاً آن‌ها هر یک از مسائل مدنظر را به صورت داستان در یک لایو اینستاگرامی پیش می‌برند. سپس آن را به صورت پادکست نیز منتشر می‌کنند.

در این گفتگوها، به واقعیت سیاست‌های اقتصادی پرداخته می‌شود. شاید با گوش سپردن به این پادکست متوجه شوید که واقعیت این سیاست‌ها با آنچه در ظاهر می‌بینید متفاوت است.

بهترین پادکست های اقتصادی انگلیسی زبان

حتماً می‌دانید که بسیاری از افراد برای تمرین بیشتر در یادگیری زبان انگلیسی به پادکست‌های انگلیسی گوش می‌دهند.

به همین دلیل من قصد دارم در این بخش به معرفی تعدادی از بهترین پادکست های اقتصادی زبان انگلیسی بپردازم.

پس اگر به شنیدن ( پادکست + به زبان انگلیسی + در مورد اقتصاد) علاقه دارید، به بهترین پادکست های اقتصادی انگلیسی زبان گوش دهید.

۱. پادکست اقتصادی EconTalk

پادکست گفتگو محور EncoTalk

یک پادکست اقتصادی که به صورت هفتگی منتشر می‌شود. میزبانی این پادکست را رابرتز راس برعهده دارد. او استاد اقتصاد سابق دانشگاه جورج میسون بوده است.

رابرتز معمولاً در هر قسمت با یک اقتصاددان حرفه‌ای درباره مباحث اقتصادی گفتگو می‌کند. همچنین او در بخش‌هایی از EconTalk با دریافت‌کنندگان جایزه نوبل اقتصاد، کارآفرینان، صاحبان کسب‌وکار و … مصاحبه داشته است.

گاهی از نویسندگانی که کتاب‌های خود را اخیراً منتشر کرده‌اند و به اقتصاد علاقمند هستند نیز برای مصاحبه دعوت می‌شود.

به طور کلی EconTalk روی مباحثی مثل اقتصاد اتریشی، اقتصاد کلاسیک، سیر تکاملی بازارها و … متمرکز است. اما معمولاً موضوعات مورد علاقه میهمانان یا موضوعات پیشنهادی توسط شنوندگان را هم در قسمت‌های بعدی مورد توجه قرار می‌دهد.

این پادکست به شنوندگان خود یاد می‌دهد که چگونه یک کسب‌و‌کار را اداره کنند، داده‌ها را تفسیر کنند. همچنین برای آن‌ها تحلیل می‌کند که چگونه بحران‌های مالی بر آن‌ها تأثیرگذار هستند.

این پادکست یکی از شناخته شده‌ترین و بهترین پادکست های اقتصادی است و جوایز زیادی را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: با بهترین پادکست های کسب و کار فارسی و انگلیسی آشنا شوید

بیشتر بخوانید: پادکست کسب و کار اینترنتی

۲. پادکست اقتصادی Planet Money

پادکست اقتصادی Planet Money

سیاره پول در واقع یک پادکست اقتصادی آمریکایی‌ست که توسط NPR تولید شده است. این پادکست توسط الکس بلومبرگ و آدام دیویدسون راه اندازی شد تا بحران مالی سال 2008-2007 را پوشش دهد.

در آن معمولاً موضوعاتی مانند نظریه‌های پولی کلاسیک، بیت کوین و … مورد بحث قرار می‌گیرند. با گوش دادن به این پادکست، اطلاعات خوبی در زمینه تجارت و اقتصاد بین الملل، جنگ‌های تجاری و … هم کسب خواهید کرد.

می‌دانید تولید‌کنندگان پادکست اقتصادی سیاره پول چگونه خود را توصیف می‌کنند؟

آن‌ها دو قانون در کار خود دارند.

 • اول اینکه همه چیز باید جالب، سرگرم‌کننده، جذاب، خنده‌دار یا تکان‌دهنده باشد.

 • دوم اینکه همه چیز باید از نظر اقتصادی هوشمند باشد، اما کسل‌کننده هرگز.

در واقع سیاره پول مدعی‌ست که با استفاده از گفتگو و روایت «خلاقانه و سرگرم‌کننده»، «اقتصاد را شرح می‌دهد».

به نظر می‌آید که واقعاً هم در عملکرد خود اینگونه بوده است. آن‌ها به خوبی در رعایت قوانین خود موفق بوده‌اند.

مصاحبه‌شوندگان یا میهمانان قسمت‌های مختلف این پادکست از میان کارشناسان دانشگاهی و متخصصان تجاری گرفته تا مردم عادی آمریکای شمالی انتخاب می‌شوند.

سیاره پول از زبان رایج با طرح‌های سرگرم‌کننده برای توصیف مسائل انتزاعی یا پیچیده اقتصادی و سیاسی استفاده می‌کند.

در واقع بیان داستان‌های صمیمی هدف اصلی است. اینکه بتوان موضوعات سیاسی و اقتصادی را که به زبان آکادمیک  تحصیلات عالی وابسته‌اند، به داستان‌هایی که عموم مردم را درگیر کنند، ترجمه کرد.

باورتان می‌شود که سیاره پول پادکستی‌ست که انتشار هزارمین قسمت خود را در سال ۲۰۲۰ جشن گرفت؟

به نظر شما این نشان از محبوبیت و البته عملکرد خوب آن‌ها نیست؟ اینکه بتوان تا هزار اپیزود و حتی بیش‌تر ادامه داد؟

پادکست‌خانه‌ها

بله پادکست‌ها از هر نوعی که باشند در پادکست‌خانه‌ها در دسترس هستند. شاید بپرسید کلمه «پادکست‌خانه» از کجاست؟

همانطور که کتابخانه جایی برای نگه‌داری از کتاب‌هاست، به نظر من پادکست‌خانه هم محل نگه‌داری پادکست‌هاست. 😄😄 به طور کلی منظورم از پادکست‌خانه همان پلتفرم‌های منتشرکننده پادکست است.

برخی از پادکست‌خانه‌ها عبارتند از:

 • شنوتو
 • ناملیک
 • کست باکس
 • گوگل پادکست
 • آیتونز

در هریک از این پادکست‌خانه‌ها می‌توانید، پادکست‌های مدنظر خود را جستجو کنید. در بخش معرفی بهترین پادکست های اقتصادی فارسی، لینک مربوط به هر مورد، از کست باکس قرار داده شده است.

موارد مربوط به بهترین پادکست های اقتصادی انگلیسی نیز، به پادکست اپل لینک شده‌اند.

اگر دوست دارید در مورد هریک از پادکست‌خانه‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید، مطلب زیر به شما کمک می‌کند.

با تمام این صحبت‌هایی که در مورد بهترین پادکست های اقتصادی انجام شد، اما باید بگویم که همیشه «بهترین» من، «بهترین» شما نیست. می‌دانید چرا؟ به بخش بعدی بیایید تا به شما بگویم.

بهترین پادکست های اقتصادی، تمامی ندارند!

یک پادکست اقتصادی خوب شاید از نظر من و شما متفاوت باشد. چراکه شاید ما نیازها و دغدغه‌های متفاوتی را احساس کرده باشیم. پس به دنبال پادکستی هستیم که با معیارهای خودمان مطابقت داشته باشد.

تعداد پادکست‌های اقتصادی زیاد است. آن‌هایی که در این مطلب معرفی شدند، واقعاً از نظر عملکردی در جایگاه خوبی قرار دارند و شناخته شده هستند. اما این دلیلی بر بهترین نبودن دیگر پادکست‌های اقتصادی نیست.

بیایید تعدادی از آن‌ها را فقط برای شما نام ببرم:

 • کاریزما
 • دنیای اقتصاد، اقتصاد دنیا
 • رادیو گاورننس
 • اینوست پلاس
 • Mises Media
 • VoxTalks
 • DISUNOMICS
 • The Money

و این لیست همچنان ادامه دارد.

می‌خواهم بگویم پادکستی که قصد دارید زمان ارزشمند خود را صرف شنیدن آن کنید، درست انتخاب کنید. لزوماً بهترین پادکست های اقتصادی از نظر دیگران، بهترین پادکست های اقتصادی در دیدگاه شما نیست.

سخن یکی مانده به آخر

در این مطلب تمرکز اصلی روی بحث پادکست‌های اقتصادی بود. اما همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، پادکست‌ها انواع مختلفی دارند.

به این لیست بلند بالا نگاهی بیندازید:

پادکست‌ها حتی می‌توانند یک منبع درآمد برای شما باشند:

اگر به حوزه مدیریتی علاقه دارید مطلب زیر را از دست ندهید.

خب همه گفته‌ها را شنیدید، حالا شما بگویید …

شما به کدام پادکست اقتصاد گوش می‌دهید؟ چه اپیزودهایی از آن برایتان جالب است؟

به نظر شما از میان پادکست‌های اقتصادی منتشر شده، دیگر کدامیک از آن‌ها را می‌توان در لیست بهترین پادکست های اقتصادی قرار داد؟

تا به حال برایتان اتفاق افتاده که مباحث یک پادکست اقتصاد بتواند در روند زندگی یا کسب‌وکار شما تأثیرگذار باشد؟ منظورم این است که با استفاده از مطالب این پادکست‌ها به آگاهی خوبی در مورد موضوعی رسیده باشد. موضوعی که بسیار برایتان مهم بوده و توانسته‌اید به خوبی آن را مدیریت کنید.

اگر پاسختان به این سؤال «بله» هست، خوشحال می‌شویم تجربیات خود را به ما هم منتقل کنید.کانال یوتیوب پادکست رادیو کارنکن
اینستاگرام پادکست رادیو کارنکن

1 دیدگاه برای “بهترین پادکست های اقتصادی | رویدادهای دنیای اقتصاد را از زبان پادکست‌ها بشنوید

 1. پارسا رجایی گفته:

  فکر میکنم که در لیست پادکست های اقتصادی یک پادکست خیلی خوب به اسم فارکست جا انداختین حداقل لیاقت جایگاه سوم داشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *