دوره آنلاین

چگونه استخدام شویم

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

تخفیف نوروزی
دوره تولید محتوا و سئو با هوش مصنوعی

روز
ساعت
دقیقه
ثانیه

پادکست بیمه – معرفی 4 پادکست بیمه ای مفید

پادکست بیمه - گامی استوار برای آشنایی با بیمه‌ها
Rate this post

پادکست بیمه یکی از انواع پادکست در دنیای دیجیتالی امروزه است که یکی از بهترین و راحت‌ترین روش‌ها برای اطلاع از قوانین بیمه و کسب نکات کاربردی‌ست که به ما در زمینه انتخاب بیمه و خرید بیمه‌نامه‌ها کمک به سزایی می‌کند.

اگر به دنیای بیمه‌ها دقت کرده باشید، متوجه خواهید شد که تنوع زیادی در بیمه‌ها وجود دارد و پیش از خرید هر یک از آن‌ها لازم است مطالعه کنید، یا حداقل پادکست های بیمه را گوش کنید تا نکات مهم و مفیدی را بدانید تا بتوانید طبق نیازتان بیمه‌‌نامه مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

بنابراین می‌توان گفت که نقش پادکست در آموزش بسیار پررنگ و جذاب است. به دلیل آن که در هر لحظه و هر جایی می‌توان هر پادکستی را گوش کرد و به نکات خوبی در آن حوزه پی برد.

پس اگر از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری در رابطه با پادکست بیمه ای، پادکست بیمه عمر و … کسب کنید باید این خبر خوش را به شما بدهیم که به مقاله خوبی مراجعه کرده‌اید.

چرا که در این مقاله می‌خواهیم بهترین نکات را در این حوزه توضیح دهیم تا مسیر انتخاب بیمه را برایتان هموار کنیم.

آنچه که در این مطلب خواهید خواند:

بیمه چیست؟ - پادکست بیمه

بیمه چیست؟

بيمه قراردادی‌ست که بر پايه‌ آن، شرکت‌ بيمه تعهد می‌دهد که در مقابل هزینه‌ای که به او پرداخت می‌کنند، ضرر و زيان وارد شده به فرد یا شرکت‌ها در اثر رویداد و اتفاقی ناخواسته جبران نماید.

آن مقدار پولی که افراد به شرکت‌های بیمه به صورت یک جا یا اقساطی پرداخت می‌کنند، حق بيمه و آن چیزهایی که بيمه می‌شود، موضوع بيمه می‌گویند.

معیار و ملاک حق بيمه بر اساس احتمالات مشخص و معین می‌شود. موضوع بيمه، شرایط و ضوابط آن در سند بیمه به اسم بیمه‌نامه می‌آيد.

بهتر است بدانید که تمامی شرکت‌های بیمه، سرمايه‌ و هزینه‌هایی را که از بيمه‌گذاران‌شان دريافت می‌کنند در کارهایی همچون بازرگانی و خدماتی وارد می‌کنند تا از پس هزينه‌های ناشی از ضرر و زيان‌ بزرگ مثل سقوط کردن هواپيما، بلایای طبیعی، آتش‌سوزی‌ و … برآيند و در نهایت در شرایط سخت تا حدی دلگرمی بدهند.

نظر تولید کنندگان درباره ویژگی پادکست های بیمه

نظر تولید کنندگان پادکست بیمه درباره یک بیمه خوب

طبق نظر تولیدکنندگان و سازندگان پادکست بیمه می‌توان گفت که پادکست‌هایی خوب و مفید هستند که نکاتی کاربردی و به روز در اختیار شنوندگان خویش قرار دهند.

در پادکست بیمه ای لازم است که درباره موضوع پادکست بیمه مانند بیمه عمر، بیمه اشخاص، بیمه آتش‌سوزی و غیره به همراه مواردی هچون معرفی، ویژگی، مشخصات آن بیمه‌ها و … صحبت شود.

به کمک توضیحات پادکست‌های بیمه هر فردی می‌تواند دلایل انتخاب بیمه را درک کند و به راحتی بتواند طبق نیازش بیمه‌ای را انتخاب و خریداری کند.

اما به نظر شما چطور پادکست گوش کنیم؟ آیا تحت هر شرایطی و در هر محیطی می‌توان پادکست گوش کرد؟

پاسخ به این سوال بله است. پادکست را همانند یک موسیقی و در هر شرایطی می‌توان گوش کرد و از لحظات زندگی به خوبی استفاده کرد و به نکات کاربردی در رابطه با موضوع مورد نظر پی برد.

ویژگی‌های یک پادکست بیمه‌ ای خوب

 • جذاب باشد.
 • سرگرم‌کننده باشد.
 • کاربرپسند و مفید باشد.
 • محتوای پادکست باکیفیت باشد.
 • در پادکست از تجربه‌های دیگر افراد و خود گوینده گفته شود.
 • گوینده درباره موضوع پادکست اطلاعات دقیقی داشته باشد.
 • یکی از فواید پادکست این است که در هر لحظه و هر جایی حتی در اماکن شلوغ مانند مترو می‌توان آن را گوش کرد.
  به عبارت دیگر اگر پادکست دارای صوت و محتوای باکیفیت، مطالب یکنواخت و مرتبطی باشد و شنونده را متمرکز موضوع کند، پس می‌توان گفت که پادکست به درستی آماده شده و پادکستی کاربرپسند است.
 • شخص شنونده در پایان پادکست بتواند نتیجه‌گیری کند و به نکات کاربردی دست یابد.

در ادامه درباره پادکست بیمه عمر برایتان صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با بهترین بیمه با پادکست بیمه

به کمک پادکست بیمه ای با بهترین بیمه آشنا شوید

همان‌طور که می‌دانید در سرتاسر جهان بیمه‌های مختلف با شرایط متفاوتی وجود دارد که لازم است با بهترین آن آشنا شوید و خودتان و اعضای خانواده خود را با آن بیمه کنید.

در دنیای بیمه‌ها سه نوع بیمه داریم که شامل بیمه شخص، بیمه اختیاری و بیمه اجباری است که ما قصد داریم درباره بیمه شخص صحبت کنیم. بیمه عمر جزء بیمه شخص می‌باشد که هر فردی می‌تواند آن را انتخاب و خریداری کند و هر چند وقت یک‌بار مانند یک جا و یا به صورت اقساط، حق بیمه را به شرکت بیمه پرداخت کند.

پادکست بیمه عمر یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کسب اطلاعات درباره بیمه عمر و دیگر بیمه‌هاست.

بیمه عمر بدین صورت است که اشخاص با پرداخت حق بیمه به شرکت بیمه، خود را در برابر بعضی از خطرات احتمالی بیمه می‌کند و می‌تواند در صورت بروز آن اتفاقات، از شرکت بیمه مبلغی را به عنوان خسارت دریافت کند.

اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری درباره بیمه‌ها بدانید ولی در طول روز وقت ندارید، می‌توانید از پادکست بیمه ای استفاده کنید. در واقع پادکست گامی بزرگ و استوار برای آشنایی با بیمه‌هاست.

معرفی 4 پادکست بیمه ای

در این قسمت از مقاله قصد داریم تعدادی پادکست بیمه آموزنده و مفید را معرفی کنیم تا اطلاعات بیمه‌ای خود را ارتقا دهید.

1- پادکست بیمه سامان:

شرکت بیمه سامان در راستای اهداف آموزش و اطلاع‌رسانی خود، در اپلیکیشن محبوب و شناخته شده‌ی شنوتو، تعدادی فایل‌های صوتی کاربردی را درباره بیمه‌ و انواع آن‌ها منتشر کرده است.

برای رسیدن به پاسخ سوالاتی همچون: با هزینه‌های درمان چه می‌کنید؟ چگونه می‌توان در منزل بیمه درمانی دریافت کرد؟ منظور از بیمه سه‌گانه کرونا چیست؟ و … به صفحه شرکت بیمه سامان در شنوتو مراجعه کنید.

2- روایت بیمه تأمین اجتماعی به زبان پادکست:

بیمه تأمین اجتماعی یکی از برترین و معروف‌ترین بیمه‌های پایه است. این بیمه شناخته شده نیز برای اینکه از غافله تولیدکنندگان پادکست عقب نماند، در سایت سپیدار سیستم، تعدادی فایل صوتی با هدف معرفی خدمات بیمه‌ای خود قرار داده است.

برای شنیدن پادکست های بیمه تأمین اجتماعی روی لینک زیر کلیک کنید.

3- پادکست بیمه آسیا:

بیمه آسیا از آن دسته شرکت‌های بیمه‌ای است که بیمه‌های متفاوتی در اختیار متقاضیان بیمه قرار می‌دهد. از انواع بیمه‌های این شرکت می‌توان به بمیه اتومبیل، بیمه آتش سوزی، بیمه عمر و… اشاره کرد.

اگر دوست دارید درباره این بیمه اطلاعات بیش‌تری داشته باشید، با کلیک بر روی لینک زیر شنونده پادکست‌های این شرکت بیمه قدیمی باشید.

4- بیمه‌کست ماهان:

فروشگاه بیمه ماهان، به عنوان اولین دارنده‌ی پروانه فعالیت در زمینه‌ی فروش برخط بیمه می‌باشد. شرکت بیمه ماهان انواع بیمه مانند بیمه عمر، بیمه شخص ثالث، بیمه بدنه و … را دارد که هر فردی به صورت آنلاین می‌تواند بیمه مدنظر خود را انتخاب و خریداری کند.

این شرکت زیر نظر بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران با شرکت‌های بیمه‌ای مختلفی همچون بیمه سامان، بیمه رازی، بیمه ایران، بیمه کوثر، بیمه دی، بیمه آسیا و … همکاری می‌کند.

در صورتی که می‌خواهید پادکست های بیمه ای بیمه ماهان را گوش کنید و از دنیای شرکت‌های بیمه و خدماتشان مطلع شوید، می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

پادکست بیمه ای راهی ساده برای آشنایی با بیمه

بیشتر بخوانید: بهترین پادکست های اقتصادی | رویدادهای دنیای اقتصاد را از زبان پادکست‌ها بشنوید

پادکست بیمه عمر = راهی ساده برای آشنایی با بیمه عمر

ممکن است برای برخی از شما عزیزان سوال پیش بیاید که چرا پادکست بشنویم؟ آیا واقعاً پادکست بیمه‌ای می‌تواند ما را در انتخاب بیمه به خصوص بیمه عمر راهنمایی کند؟

پاسخ این سوال بله است. شما زمانی که در مترو هستید یا در اتوبوس و یا حتی مشغول انجام کارهای روزمره خود هستید و وقت ندارید که درباره بیمه‌ها مطالعه کنید، می‌توانید پادکست بیمه گوش کنید و اطلاعات مفیدی در این رابطه کسب کنید.

پس می‌توان گفت یکی از ساده‌ترین راه‌ها که فرد را در کسب اطلاعات بیش‌تر اهنمایی کند، پادکست است. پس پادکست را همانند یک دوست صمیمی و همراه، دوست داشته باشید!

در بستر اینترنت سایت‌های زیادی برای دانلود پادکست وجود دارد. شما با کمی تحقیق و پرس‌وجو از دیگران می‌توانید به بهترین سایت دانلود پادکست برسید و از آن سایت پادکست‌های زیادی را ببینید و خیلی چیزها یاد بگیرید.

مزایای بیمه عمر

 • در این نوع بیمه شما می‌توانید مدت قرارداد بیمه‌ی خود را تا 30 سال انتخاب نمایید.
 • سرمایه گذاری در یک شرکت بیمه عمر معتبر نسبت به سرمایه گذاری در بانک مطمئن‌تر است.
 • به بیمه عمر هیچگونه مالیاتی تعلق نمی‌گیرد. پس دیگر نیازی نیست که بیمه‌گذاران نگران پرداخت مالیات باشند.
 • در پادکست بیمه توضیح می‌دهند که از مزایای جذاب بیمه عمر، پوشش‌دهی متعدد آن است. این نوع بیمه به خاطر داشتن پوشش‌های بیمه‌ای متعدد می‌تواند اشخاص و افراد مختلفی را با شرایط متفاوت تحت پوشش خود قرار دهد. پس تمامی افراد می‌توانند با توجه به نیازشان هر پلنی را انتخاب و خریداری کرده و در شرایط لازم از آن استفاده کنند.
 • قابلیت سرمایه‌گذاری دارد. بدین صورت که با سرمایه‌گذاری در این بیمه می‌توانید در طولانی‌مدت به سود شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید. سود در بیمه عمر به دو صورت سود تضمینی و سود مشارکت در منافع وجود دارد و بدین صورت است که شرکت بیمه برای اطمینان و آسودگی خاطر بیمه‌گذاران، درصد مشخصی را در پایان هر سال برای بیمه‌گذاران واریز می‌نماید.
 • یکی از مزایای جالب بیمه‌ی عمر این است که زودتر از موعد قرارداد می‌توانید نسبت به فسخ بیمه‌نامه اقدام کرد.

جمع‌بندی و کلام پایانی

در این مقاله سعی بر این بود که اطلاعاتی درباره پادکست بیمه، پادکست بیمه عمر به همراه مزایای آن برایتان بیان کنیم.

یکی از بزرگترین دغدغه‌های کسانی که به صورت فریلنسری کار می‌کنند، این است که چگونه می‌توانند خودشان را بیمه کنند. اگر می‌خواهید اطلاعات بیش‌تری در این رابطه کسب کنید می‌توانید روی لینک زیر را کلیک کرده و مقاله آن را مطالعه کنید:

در دنیای امروز افراد زیادی هستند که عاشق پادکست گوش کردن هستند. اگر می‌خواهید با معروف‌ترین پادکست‌ها آشنا شوید، می‌توانید روی لینک زیر کلیک کنید:

مدیریت زمان یکی از آن مهارت‌هایی است که هر فردی باید داشته باشد. فرقی نمی‌کند شاغل هستید یا بیکار، راه استفاده درست از زمان را باید بلد باشید. اگر از علاقمندان شنیدن پادکست هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید.

حال نوبت شماست:

به نظر شما پادکست های بیمه و اطلاعاتی که ارائه می‌کنند تا چه اندازه در انتخاب به ما کمک می‌توانند کنند؟

آیا پادکست بیمه ای دیگری را شنیده‌اید که بخواهید برای ما و سایر دوستان معرفی کنید؟کانال یوتیوب پادکست رادیو کارنکن
اینستاگرام پادکست رادیو کارنکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مینی دوره رایگان
تولیدمحتوا و سئو

بخشی از دوره سئو را اینجا ببینید.