چطور فارکس کار کنیم ؟

چطور فارکس کار کنیم

حفظ سرمایه‌ای که به زحمت و با کار و تلاش بدست آمده است برای همه‌ی افراد مهم است. همه‌ی ما در شروع کار به دنبال این هستیم که چطور فارکس کار کنیم تا ضرر نکنیم و چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم تا به سود مستمر برسیم.

در این متن نحوه‌ی خرید و فروش در فارکس به صورت عملی در نرم‌افزار متاتریدر و نکاتی در مورد اصول معامله، سرمایه گذاری و کسب درآمد از فارکس ارائه شده است که همه از منابع معتبر یا تجربه شخصی معامله‌گران اقتباس شده‌اند.

چگونه معاملات فارکس انجام دهیم ؟

نحوه خرید و فروش در فارکس

انجام معاملات موفق در فارکس و رسیدن به کسب سود نیازمند تجربه و تخصص کافی است. بدون آموزش فارکس و کسب تجربه و با سیگنال‌های کانال‌های تلگرامی معامله نکنید. سرمایه‌ گذاری بلند مدت در فارکس باید با پولی انجام شود که برای ضروریات زندگی و نیازهای روزمره به آن نیازی نداشته باشید. بنابراین از قرض کردن پول یا گرفتن وام برای سرمایه‌ گذاری در فارکس جداً خودداری کنید.

اگر مبتدی هستید می‌توانید با کلیک روی لینک‌های زیر آموزش و یادگیری فارکس را شروع کنید.

نحوه خرید و فروش در فارکس

چگونه معاملات فارکس انجام دهیم

پس از پیش‌بینی حرکت بعدی بازار و تحلیل قیمت، برای خرید و فروش در فارکس از قسمت new order در نوار ابزار نرم‌افزار متاتریدر۴ اقدام به buy یا sell می‌کنیم. در ویدئوی زیر نحوه معامله در بازار فارکس به صورت عملی نشان داده شده است.

اصول معامله در فارکس

قبل از بازکردن هر معامله، باید نقطه حد ضرر و حد سود خود را مشخص کنید. چرا حتماً باید حد ضرر را تعیین کنیم؟ فرض کنید بعد از انجام معامله، اینترنت شما به هر دلیلی قطع شد و اتصال شما با متاتریدر از بین رفت. در این صورت اگر حد ضرری برای معامله تعیین نکرده باشید این امکان وجود دارد که قیمت، طی یک حرکت شارپ حساب شما را کال مارجین (صفر شدن موجودی) کند. به عنوان نمونه در مثال زیر، جفت ارز طلا طی دو کندل بیش از هزار پیپ نوسان کرده است. بنابراین قبل از کلیک کردن روی دکمه‌ی سل یا بای، باید حد ضرر و حد سود خود را تنظیم کرده باشید.

نحوه معامله در بازار فارکس

چگونه در فارکس سرمایه گذاری کنیم ؟

برای سرمایه گذاری در فارکس به یک استراتژی معاملاتی تست شده نیاز دارید. استراتژی معاملاتی راه پیش روی معامله‌گر را روشن می‌کند و تعیین می‌کند که چطور در فارکس معامله کنیم . جلسه ۲۳ آموزش پرایس اکشن آقای سعید خاکستر به طراحی استراتژی معاملاتی شخصی اختصاص دارد. این جلسه به‌ طورکامل طراحی سیستم معاملاتی را توضیح می‌دهد. شما می‌توانید این جلسه را از سایت فراچارت و لینک زیر دانلود کنید.

لطفا نظرات و سوالات خود را در مورد نحوه‌ معامله در بازار فارکس و اصول معامله در فارکس با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *