معرفی پادکست انگلیسی برای نتیجه گیری سریع در یادگیری زبان

معرفی پادکست انگلیسی

برای همۀ ما پیش اومده که برای رفتن به محل کار یا دانشگاه باید ساعت‌ها توی راه باشیم و ساعت‌های زیادی از روز ما صرف این رفت‌وآمدها می‌شه. باتوجه به نقش پادکست در آموزش زبان، من در این مقاله می‌خوام به معرفی پادکست انگلیسی بپردازم که شما حتی در این زمان‌های روز هم که بیشتر افراد از اون استفاده مفید نمی‌کنند به بهترین نحو ممکن استفاده کنید و سطح زبان انگلیسی‌تون رو ارتقا بدید.

در این مطلب به موارد زیر می‌پردازیم:

 1. بخش اول – معرفی بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی
 2. بخش دوم – نکات و نحوه استفاده از پادکست انگلیسی

بخش اول – معرفی بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

معرفی پادکست انگلیسی

جهت سهولت شما در دسترسی به پادکست مناسب خودتون من پادکست ها رو به ۴ بخش تقسیم کردم.

پادکست‌های سطح مبتدی

۱ – Story Time – Children’s Bedtime Stories for Kids

معرفی پادکست انگلیسی

می‌دونم که الان همه شما دارید از روی اسم این پادکست اون رو قضاوت می‌کنید ولی بذارید به شما بگم که به عنوان یک مبتدی شما باید مسیرتونو با گوش دادن به داستان‌های کودکان شروع کنید. می‌پرسید چرا؟

 • داشتن گرامر ساده و روان
 • نداشتن کلمات بسیار تخصصی
 • داشتن کلمات ساده و قابل فهم

این موضوع رو در نظر داشته باشید که شما اگر بخواید یک زبانی رو یادبگیرید باید بتونید که محتوای اون زبان رو درک کنید. اگر شما از اول راه بخواید با کتاب هملت شکسپیر شروع کنید مسلماً به دلیل درک نکردن کلمات و گرامرها بسیار زود دل‌زده و خسته می‌شید پس لطفاً به کتاب‌های کودکان یک شانس بدید. 🙂

۲ – Little Stories For Tiny People

معرفی پادکست انگلیسی

این پادکست مثل پادکست بالا شامل داستان‌های کودکان هست. این داستان‌ها ساده هستند و شما کاملاً قادر خواهید بود که اون‌ها رو درک کنید. نحوه گفتار این داستان‌ها بسیار آروم هست پس اصلاً نگران این نباشید که شاید بخشی از اون رو به خاطر تند بودن متوجه نشید.

اگر بخوام از مزایای این‌ پادکست بگم می‌شه به مواردی مثل:

 • داشتن لهجه‌های مختلف آمریکایی،بریتانیایی و استرالیایی
 • کمک به قوی شدن درک مطلب شما از متون انگلیسی
 • کمک به بهبود مهارت شنیداری شما
 • کوتاه بودن هر قسمت(حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه)

۳ – Bedtime History:Inspirational Stories for Kids

معرفی پادکست انگلیسی

این پادکست هم مثل دو پادکست بالا شامل داستان‌های کودکانه است اما این‌بار این داستان‌ها درباره تاریخ و زندگی‌نامه افراد موفق تاریخی هست.

هر قسمت این پادکست حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه هست. پس اگر شما به مطالبی که بیشتر درباره انسان‌های واقعی هست علاقه دارید این پادکست رو شدیداً بهتون پیشنهاد می‌کنم.

۴ – The Cramazingly Incredifun Sugarcrash

پادکست انگلیسی با متن

اول بگم که آره این پادکست اسم عجیبی داره و خیلی از کلمه‌های اون کلمه واقعی نیستند و ترکیبی از چند کلمه دیگه هستند. این پادکست از ۳ پادکست بالا یک مقدار سطحش بالاتر هست و فقط به داستان‎های کودکان ختم نمی‌شه و بخش‌هایی از آهنگ‌ها رو هم در خودش جا داده.

پس اگر به عنوان یک زبان‌آموز مبتدی به دنبال چالش بیشتری هستید این پادکست می‌تونه گزینه خوبی برای شما باشه.

۵ – StoryCub – Video Story of the Day

پادکست انگلیسی مبتدی با متن

این پادکست یک تفاوت بزرگ با ۴ پادکستی که در بالا معرفی کردم داره و اون هم اینه که این پادکست به صورت ویدئویی هست.

حالا ممکنه که بپرسید چه جوری یک پادکست می‌تونه به صورت ویدئو باشه خب این به این دلیله که شما بتونید با دیدن تصاویر درک بهتری از مطلب داشته باشید.

شما می‌تونید این پادکست انگلیسی با زیرنویس فارسی و یا حتی انگلیسی رو مانند ویدئوهای یوتیوب تماشا کنید.

هر قسمت این پادکست حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه هست.

پادکست‌های سطح متوسط

۱ – Pop culture Happy Hour

پادکست انگلیسی مبتدی با متن

اگر شما دوست دارید که دربارۀ فرهنگ آمریکا بیشتر بدونید و از اتفاقاتی که در آمریکا می‌افته باخبر باشید مثل superbowl و … این پادکست برای شماست. گوینده‌های این پادکست بسیار واضح صحبت می‌کنند پس شما حتماً محتوای اون رو متوجه می‌شید.

مدت این پادکست حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه هست و پیشنهاد من اینه که حداقل دوبار به این پادکست گوش کنید تا کاملاً متوجه همه کلمات و گرامرها بشید.

۲ – Totally Awesome Films

اپلیکیشن پادکست انگلیسی

این پادکست مسلماً درباره فیلم هست. در این پادکست گوینده درباره فیلم‌هایی که به نظرش در هفته بهترین بودند صحبت می‌کنه و درباره مراحل ساخت اون‌ها حرف می‌زنه.

زمان این پادکست حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه هست.

۳ – Tumble Science Podcast for Kids

نحوه استفاده از پادکست انگلیسی

این پادکست برای کسایی هست که عاشق علم هستند. دلیل اینکه من پادکست کودکان رو انتخاب کردم اینه که علم یک مبحث پیچیده هست برای همین متوجه شدن لغات اون ممکنه که کار سختی باشه. ولی چون این پادکست برای کودکان هست گوینده کلمه‌های مشکل رو توضیح می‌ده و شما اینجوری می‌تونید کلمات جدید رو هم یادبگیرید.

یک نکته دیگه درباره این پادکست این هست که کودکان هم در این پادکست صحبت می‌کنند پس این راه خوبی برای تمرین متوجه شدن لهجه‌ها هست تا سطح زبانتون بیشتر پیشرفت کنه.

زمان این پادکست حدود ۲۰ دقیقه هست.

۴ – BBC 6 Minute English Podcast

دانلود پادکست انگلیسی intermediate

این پادکست بهترین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی برای سطح متوسط هست. این پادکست درباره موضوع‌های مختلفی مثل بیت‌کوین یا قهوه‌های لاکچری صحبت می‌کنه و معمولاً این مکالمه‌ها بین ۲ نفر هست پس شما با طرز مکالمه‌ آمریکایی‌ها به خوبی آشنا می‌شید.

همون طور که از اسم این پادکست هم معلومه زمان این پادکست ۶ دقیقه هست، پس بهانه‌ای برای کمبود زمان ندارید. 😉

۵ – EnglishClass101.com Podcast

پادکست زبان انگلیسی با متن

به عنوان یک زبان‌آموز حدس می‌زنم که با کانال یوتیوب این پادکست آشنایی دارید ولی اگر هم ندارید اصلاً نگران نباشید در مقاله معرفی بهترین کانال‌های یادگیری زبان انگلیسی با یوتیوب همه آنچه که راجع به کانال‌های یوتیوب باید بدونید به شما گفته شده پس حتماً بهش سر بزنید. 😉

در این پادکست به آموختن واژه‌های جدید و گرامر پرداخته می‌شه همچنین گرامر اون درس رو هم با شما تمرین می‌کنه و چون این یک پادکست انگلیسی با متن هست شما مشکلی در داشتن صورت سوال تمرین‌ها ندارید.

پادکست‌های سطح پیشرفته

۱ – Happy English Podcast

بهترین پادکست های آموزش انگلیسی

این پادکست یک پادکست برای یادگیری اصطلاحات و گرامرهای پیشرفته هست. شما با گوش دادن به این پادکست نه تنها مهارت شنیداری خودتون رو افزایش می‌دید بلکه کلی گرامر و اصطلاح جالب هم یاد می‌گیرید.

زمان این پادکست حدود ۱۰ دقیقه هست پس هیچ بهانه‌ای برای کمبود وقت ندارید.

۲ – Feel Good English Podcast

پادکست انگلیسی با زیرنویس فارسی

در این پادکست کوین به وسیله بحث و گفت‌وگو درباره مسائل روانشناسی و خودشناسی به شما کمک می‌کنه که علاوه بر یادگیری انگلیسی به رشد شخصی هم برسید و در زندگی‌تون پیشرفت کنید.

زمان این پادکست حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه هست.

۳ – RealLife English Podcast

بهترین پادکست ها برای یادگیری زبان انگلیسی

همون طور که از اسم این پادکست معلومه این پادکست به موضوعات زندگی روزمره که ممکنه برای همه ما پیش اومده باشه می‌پردازه و یکی از مزایای این پادکست این هست که مردم عادی هم در این پادکست صحبت می‌کنند پس شما با لهجه‌های متفاوت آشنا می‌شید.

زمان این پادکست حدود ۱۰ دقیقه هست.

۴ – All Ears English Podcast

معرفی پادکست انگلیسی

این پادکست به آموزش اصطلاحات ، گرامر ، Phrasal Verbs و … می ‌پردازه و در هر قسمت هم یک مهمون ویژه داره.

همچنین به صحبت درباره موضوعاتی مثل چه‌طور بهتر انگلیسی یاد بگیریم؟ یا در چه ‌مواقعی بهتر است که از این کلمه استفاده کنیم؟ هم پرداخته می‌شه.

زمان این پادکست حدود ۲۰ دقیقه هست.

۵ – The Daily Show with Trevor Noah

بهترین پادکست برای یادگیری زبان انگلیسی

این پادکست یکی از بهترین پادکست های آموزش انگلیسی برای کسانی هست که عاشق سیاست و بحث‌های سیاسی هستند.

در این پادکست درباره سیاست‌های آمریکا صحبت می‌شه و جنبه طنز هم داره پس اگر شما هم نمی‌تونید خیلی جمله‌های طنز رو درک کنید این پادکست می‌تونه نقطه شروع خوبی برای شما باشه.

مدت زمان این پادکست حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه هست.

پادکست‌های همه سطوح

Learn English Vocabulary

این سایت یکی از بهترین پادکست‌ها رو تولید می‌کنه و برای تمامی سطوح پادکست‌هایی با موضوع‌های جالب و متنوع داره.

یکی از ویژگی‌های این سایت که به نظر من نقطه عطف این سایت هست اینه که خیلی زود به پیشنهادات کاربرها گوش می‌کنند برای مثال من خودم چند بار درخواست پادکست با موضوع‌های مختلف رو ازشون کردم و بعد از یک هفته اون پادکست توی سایت بود 🙂

یکی دیگه از مزایای این سایت که خیلی تو وقت شما صرفه‌جویی میکنه این هست که خود سایت پادکست‌ها رو به سطوح مختلف دسته‌بندی کرده پس نیازی نیست که شما به دنبال پادکستی که برای سطحتون مناسب هست بگردید.

بخش دوم – نکات و نحوه استفاده از پادکست انگلیسی

بعد از معرفی پادکست انگلیسی برای پیشرفت سطح زبان شما وقت اینه که بهتون نحوه استفاده از پادکست انگلیسی رو بگم. یادگیری انگلیسی کار خیلی ساده ای هست پس فقط با رعایت چندتا نکته تکمیلی شما حتماً شاهد پیشرفتتون خواهید بود.

 • بیشتر پادکست‌هایی که در بالا به شما معرفی کردم پادکست زبان انگلیسی با متن هست پیشنهاد من به شما اینه که اول به پادکست بدون نگاه کردن به متن گوش کنید و برای بار دوم پادکست انگلیسی با متن رو گوش کنید.
 • خواندن متن‌ها به هرحال به پیشرفت زبان انگلیسی شما کمک می‌کنه پس حتی اگر تمامی گرامرها و لغات اون پادکست رو هم بلد بودید، بازهم اون پادکست انگلیسی مبتدی با متن رو این بار گوش کنید.
 • برنامه Spotify بهترین اپلیکیشن پادکست انگلیسی هست. شما در این برنامه با یک سرچ کوچیک می‌تونید علاوه بر پادکست‌های بالا به هزاران پادکست انگلیسی دیگه هم دسترسی داشته باشید.

مطالب مرتبط به روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

تقویت زبان انگلیسی با فیلم – روش‌هایی که کسی به شما نمی‌گوید

یکی دیگه از روش‌های یادگیری زبان، یادگیری اون با فیلم و سریال انگلیسی هست. اگر نمی‌دونید چه‌جوری باید با فیلم و سریال زبان یادبگیرید یا اینکه با چه فیلم و سریالی، اصلاً مطلب زیر رو از دست ندید.

چقدر طول میکشه زبان یاد بگیرم ؟ راهکارهایی که باید بدانید

همون طور که می‌دونید یکی از روش‌های یادگیری زبان در زمان کوتاه یادگیری با پادکست‌های آموزش زبان انگلیسی است.

ولی روش‌های دیگه‌ای هم برای سریع به نتیجه رسیدن هست که می‌تونید در مطلب زیر مطالعه کنید.

برنامه ریزی روزانه برای یادگیری زبان انگلیسی

مسلماً با برنامه‌ریزی یادگیری هرچیزی آسان‌تر می‌شه.

پس چقدر خوب می‌شه که برای یادگیری زبان هم یک برنامه دقیق داشته باشیم. مطلب زیر در این زمینه حتماً به شما کمک شایانی می‌کنه.

امیدوارم که از این مطلب لذت برده باشید. ممنون می‌شم اگه این مطلب رو با دوستانتون که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه دارند به اشتراک بذارید تا آن‌ها هم استفاده کنند.
اگر شما هم پادکست‌های خوب دیگه‌ای رو می‌شناسید خوشحال می‌شم که در بخش نظرات با من درمیون بذارید.1 دیدگاه برای “معرفی پادکست انگلیسی برای نتیجه گیری سریع در یادگیری زبان

 1. دنیا گفته:

  خیلی عالی گفتین استاد ،منم همین راهو میخوام برم ایشالا ک بشه ی روز مث شما بتونم انگلیسی صحبت کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *