تست هوش ریون برای نوجوانان

تست هوش ریون برای نوجوانان

آگاهی از میزان ضریب‌هوشی یکی از فاکتورهای اساسی در خودشناسی به حساب می‌آید. اهمیت این موضوع برای نوجوانان نیز بسیار زیاد است. لذا سنین نوجوانانی به دلیل تصمیم‌گیری در رابطه با زندگی تحصیلی و شغلی آینده از حساسیت بالایی برخوردار می‌باشد. به همین علت ما در این مطلب قصد داریم به معرفی تست هوش ریون برای نوجوانان بپردازیم.

مواردی که در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته‌اند عبارتند از:

  • تاریخچه تست هوش ریون
  • تست ریون برای چه کسانی مناسب است؟
  • کاربرد تست هوش ریون نوجوانان
  • تست هوش ریون رایگان برای نوجوانان
  • معرفی چند تست هوش مشابه تست هوش ریون برای نوجوانان

تاریخچه تست هوش ریون

روانشناسی انگلیسی به نام آقای جان کارلیل ریون در سال ۱۹۳۶ این آزمون را طراحی کرد. جالب است بدانید که روش تدوین این آزمون در پایان نامه کارشناسی ارشد وی تشریح شده است.

طراحی این تست ابتدا برای ارزیابی افسران نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بود. اما بعد مشخص شد که به طورکلی می‌توان، برای ارزیابی هوش طیف وسیعی از افراد از آن استفاده کرد. امروزه تست هوش ریون نوجوانان، کودکان و بزرگسالان را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و از آن به عنوان یک تست معتبر و قابل استناد استفاده می‌شود.

تست ریون برای چه کسانی مناسب است؟

تست هوش ریون به عنوان یک مرجع معتبر برای طیف وسیعی از افراد مناسب است. البته برای کودکان ۵ الی ۱۱ سال از نمونه دیگری از این تست استفاده می‌شود که به اسم تست هوش ریون رنگی شناخته می‌شود. اما به طور کلی جهت ارزیابی افراد بین ۹ الی ۶۵ سال از این آزمون استفاده می‌شود.

کاربرد تست هوش ریون برای نوجوانان

به طور کلی این تست جهت سنجش و ارزیابی هوش فضایی افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاربردهای این تست عبارتند از:

تست هوش ریون رایگان برای نوجوانان

حالا کا با این تست آشنا شدید. می‌توانید با استفاده از لینک زیر به تست هوش ریون مراجعه نمایید و این آزمون را به صورت رایگان انجام دهید.

معرفی چند تست هوش مشابه تست هوش ریون برای نوجوان

استفاده از تست هوش ریون برای نوجوانان بسیار معمول است. اما در کنار این تست نیز انواع تست هوش دیگری نیز هستند که برای ارزیابی و سنجش هوش مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه به معرفی دو مورد از این تست‌ها خواهیم پرداخت.

تست هوش کتل

تست هوش کتل نیز یک تست هوش تصویری است. این تست از جمله تست‌های معتبر و معروف روانشناسی به حساب می‌آید که می‌توانید با استفاده از آن به ارزیابی هوش خود بپردازید. لازم به ذکر است که این تست نیز مانند تست هوش ریون رایگان برای نوجوانان عزیز در کارنکن قرار گرفته است.

تست هوش گاردنر

این تست هوش بر اساس نظریه هوش‌های چندگانه گاردنر تدوین و طراحی شده است؛ که به ارزیابی جنبه‌ها و مولفه‌های مختلف هوش انسان می‌پردازد. این تست نیز مانند تست هوش ریون رایگان برای نوجوانان عزیز در کارنکن قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

هوش هیجانی یکی دیگر از تعاریف هوش است. این نظریه هوش انسانی را با توجه به مولفه‌های مختلفی مورد بررسی قرار می‌دهد. نکته جالب در مورد هوش هیجانی این است که مولفه‌های مختلف این هوش قابل تقویت هستند و می‌توان با انجام یک سری تکنیک‌ها به بهبود هر کدام کمک کرد. ما در مقاله زیر سعی کرده‌ایم، هوش هیجانی را به زبانی ساده مورد بررسی قرار دهیم.

تست هوش هیجانی بار-آن یک تست هوش هیجانی معتبر است که مولفه‌های مختلف هوش هیجانی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.

اگر به تست‌های خودشناسی و روانشناسی علاقه‌مند هستید می‌توانید به صفحه تست‌های خودشناسی مراجعه کرده و به تمام تست‌های موجود در سایت کارنکن دسترسی پیدا کنید. لازم به ذکر است تمامی تست‌های موجود در این صفحه را می‌توانید به صورت رایگان انجام دهید.کانال یوتیوب پادکست رادیو کارنکن
اینستاگرام پادکست رادیو کارنکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره طراحی مسیر شغلی

طراحی یا بازطراحی مسیر شغلی، به روشی مطمئن و تست‌شده