شخصیت شناسی چشم سبزها – 3 نکته در مورد شخصیت چشم سبز ها

شخصیت شناسی چشم سبزها
Rate this post

به نظر شما رنگ چشم چقدر در شکل‌گیری شخصیت افراد اثر دارد؟ آیا این موضوع پشتوانه علمی دارد؟ در این مطلب، نتایج یک تحقیق را درباره شخصیت شناسی چشم سبزها بازگو می‌کنیم، جزئیات شخصیت افراد چشم سبز را بررسی می‌کنیم و در انتهای مطلب، به معرفی چند تست معتبر شخصیت شناسی می‌پردازیم.

در پایان شما بگوئید، آیا بهتر نیست به جای بها دادن به راههایی که هنوز از نظر علم ثابت نشده‌اند، از تست‌های معتبر استفاده کنیم؟

تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

1- تحقیقی در دانشگاه Orebro کشور سوئد

تحقیقی در دانشگاه Orebro کشور سوئد انجام شد که نشان داد ارتباطی بین رنگ چشم و شخصیت افراد وجود دارد. (+)

نتیجه این تحقیق بر روی رنگ چشم افراد نشان داده است که تنها 2% جمعیت جهان دارای رنگ چشم سبز هستند. از نظر دیگران، شخصیت افراد چشم سبز، مرموز، جذاب و فریبنده است.

2- نظر دیگران در مورد چشم‌سبزها

در یک تحقیق، 29% شرکت کننده‌ها افراد چشم سبز را فریبنده، 25% شرکت کننده‌ها، خلاق و 20%، مرموز و مبهم ارزیابی کردند. (+)

 همچنین، از بین 60% از افراد شرکت کننده که دوست داشتند (اگر امکانش وجود داشت) رنگ چشم خودشان را تغییر بدهند، 27% آن‌ها، به رنگ چشم سبز تمایل نشان دادند.

شخصیت افراد چشم سبز، ترکیبی از شخصیت افراد چشم قهوه ای و شخصیت افراد چشم آبی است؛ چون میزان ملانین موجود در چشم سبز، میانگین ملانین موجود در چشم قهوه ای و آبی‌ست.

رفتار مناسب و خوشایند چشم قهوه‌ای‌ها و قوی بودن، توجه و دقت زیاد و محتاط بودن چشم آبی‌ها، شخصیت چشم سبز را تشکیل میدهد.

در تحقیقات درباره شخصیت شناسی رنگ چشم سبز گفته شده که افراد چشم سبز، غیر قابل پیش‌بینی و خلاق هستند، دیر عصبانی می‌‌شوند و زمانیکه اوضاع کاری، استرس‌زا میشود می‌توانند آرامش خودشان را حفظ کنند و کارها را جلو ببرند.

3- شخصیت‌شناسی از روی رنگ چشم سبز دقیق است؟ (معرفی چند تست شخصیت‌شناسی پرکاربرد)

همونطور که خودتان هم می‌دانید، شخصیت شناسی از روی رنگ چشم، نتیجه دقیقی ندارد و اطلاعات زیادی در اختیار ما قرار نمیدهد. افراد چشم سبز، لزوماً شبیه همدیگر نیستند و تفاوت‌های زیادی در شخصیت دو نفر با رنگ چشم مشابه پیدا میشود.

تست‌های معتبر شخصیت‌شناسی مثل MBTI، تست رفتارشناسی DISC و تست Big5، ضمن اینکه اطلاعات بیشتری از شخصیت ما را در اختیارمان قرار می‌دهند، کمک می‌کنند استعدادهای خودمان را بهتر بشناسیم، ارتباطات کاری‌مان را بهبود ببخشیم و مسیر شغلی مناسب خودمون را پیدا کنیم.

در واقع می‌توانیم به جای تکیه کردن به نتایج کلی شخصیت چشم سبزها، از نتایج این تست‌ها استفاده کنیم.

برای دسترسی به این تست‌ها روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

مطالب مرتبط:کانال یوتیوب پادکست رادیو کارنکن
اینستاگرام پادکست رادیو کارنکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوره طراحی مسیر شغلی

طراحی یا بازطراحی مسیر شغلی، به روشی مطمئن و تست‌شده

دوره رایگان یادگیری مهارت و کسب درآمد

منتشر شد!

یادگیری مهارت و کسب درآمد

اگر برای یادگیری برنامه می‎ریزی و شکست می‌خوره، اگر نمی‌دونی چطور از مهارتت پول در بیاری و حتی اگر نمی‌دونی چطور و از کجا مهارت جدید یاد بگیری، این دوره حتماً کمکت می‌کنه.